Вторинна переробка не лише покращує екологію, але і дає значну економічну вигоду

Кожного дня наші руки «автоматично» переносять в сміттєві мішки різні види упаковок, пляшки, батарейки і т.п. Не звикли ми оцінювати вплив викинутого нами сміття на довкілля, та й не навчені ми рахувати економічний ефект від вторинного використання певних «сміттєвих» матеріалів.

Викидаючи папір та паперові упаковки, варто знати про те, що це сировина, яка замінює деревину при виготовленні туалетного паперу, газетного паперу, руберойду. 45 тисяч аркушів паперу збережуть життя одному дереву, яке буде й далі забезпечувати нас киснем, плодами.

По темі: Справжній українець викидати папір у смітник не буде

Перекидання із сміттєвого мішка в бак скляної тари приводить до того, що на звалищі збільшиться кількість відходів, які не розкладаються мільйон років – автоматично «віддаємо» непотребу значну частину землі. Скло піддається переробці, перетворюючись склобій. Виготовлення нового скла з вторинного зменшує споживання енергії на 40%. З вторинного скла виробляється скляна тара, декоративна плитка та інші вироби. При виробництві 1 тонни скла зі склобою зменшується використання піску на 600 кг, вапняку на 170 кг, кальцинованої соди на 190 кг та польового шпату на 70 кг.

1.jpeg

Звикли ми до пляшок, які не б’ються – пластикових. Але ця вигода перетворюється у масове забруднення річок і лісів – 100 років не розкладається «зручний» матеріал пластикових пляшок. Ще гірше, коли пляшки попадають у вогонь – виділяється надзвичайно шкідливий для людини діоксин. Є великий попит на зібрані пляшки, але проблема у збиранні і здаванні цього вторинного ресурсу. З перероблених пляшок отримують гранули, з яких знову ж можна мати пляшку, тару, іграшки.

Все частіше з’являються активісти громадських екологічних організацій з пропозиціями здавання на переробку відпрацьованих батарейок. Про це повинен знати кожен – кожна викинута батарейка здатна отруїти до 20 кв.м ґрунту. Подібну небезпеку несуть і економні лампи, які мають вміст ртуті. Крім шкоди довкіллю, ртуть поражає нервову систему людини, печінку, нирки, легені – великі кількості таких ламп на сміттєзвалищах саме цьому сприяють.

Деревні відходи і гілки зрізаних дерев переважно спалюють. А повинні стати основою палива для котлів – з них роблять паливні гранули. Крім того, що не буде неконтрольованого недоцільного вуличного спалювання, паливні гранули замінять газ при опаленні будинку. 
 
Кожні два-три роки кожен автомобіль «перевзувається» у нові покришки. Багато старих покришок використовують для обгородження майданчиків, доріжок. Але є й варіант отримання з них енергії через спалювання методом піролізу з отриманням сировини для наступного використання. Подрібнені покришки є основою виготовлення килимків для підлоги і підошов для взуття, покриття для тенісних кортів і є добавкою в дорожнє покриття.

Осіннє спалювання листя, яке ніхто не штрафує, повинне стати теж полем «бою» за екологічність. Воно придатне для компостування, перетворюючи негатив у вигідний бізнес.

Придатною для переробки є і алюмінієва банка з напоїв, яка важить тільки 25 грам, але повинна стати вторинною сировиною, а не сміттям. Кожна тонна переробленого алюмінію економить 4 тонни бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка