Всю екологічну інформацію в Україні об’єднають в єдину електронну базу

В Україні створять загальнодержавну автоматизовану систему «Відкрите довкілля», яка працюватиме у вільному доступі та об’єднає в одну електронну базу екологічні дані різних центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Цю концепцію Уряд підтримав 7 листопада, а запустити систему планують до 2020 року.

Систему розробило Мінприроди, вона передбачає оцифрування екологічної інформації, яка досі знаходиться на паперових носіях або розпорошена по різних установах та відомствах. Це ускладнює роботу як профільних спеціалістів, так і унеможливлює доступ громадян до неї. Електронна база буде поділена на блоки: «ЗНАЙ», «ВПЛИВАЙ», «КОНТРОЛЮЙ». Відтак, можна буде оперативно дізнаватися про показники екологічного моніторингу, джерела забруднення, наявні дозвільні документи та долучатися до процедур державного управління, в яких передбачена участь громадськості.

У першу чергу в електронний вигляд переведуть надання адміністративних послуг Мінприроди та аналітику екологічних реєстрів. Далі – діяльність підприємств-забруднювачів, інформацію щодо надрокористувачів тощо. «Відкрите довкілля» дозволить Україні інтегруватися із зарубіжними реєстрами, кадастрами, інформаційними ресурсами і системами. Реалізуватимуть систему за фінансової підтримки проекту «Open Access» та українського аналітичного центру «Фундація «Відкрите суспільство», що фокусується на проектах у сфері громадської участі та ефективності управління, та реалізує проект «Відкритий доступ» завдяки гранту від глобальної філантропічної організації Luminate, що є частиною The Omidyar Group.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: