Встановлення котла на дровах окупиться за 2 сезони

Багато питань по економії грошей на обігрівання виникає у тих власників будинків, котрі мають встановлені газові котли і спалюють з їхньою допомогою протягом сезону понад 3000 м3 газу. Тариф на газ для такої категорії власників становить 1,79 грн за 1 куб.м газу. Сума річної плати для таких власників складе понад 5500 грн. 

Зараз, для економії газу, закликають переходити на електричне обігрівання, інші пропозиції закликають використовувати сонячну енергію. Традиційним способом є використання біопалива, в основному, дров, хоча вже використовуються пелети та брикети.

Читайте також: Піролізний котел, який спалює будь-що

Варто добре підрахувати необхідні кошти для проведення модернізації системи і вибрати доцільну. Одним з варіантів є встановлення, паралельно до газового, ще й дров’яного котла. Варто підрахувати деякі варіанти вибору потужності котла і оцінку економії газу.

Для прикладу можна взяти будинок площею понад 150 кв.м, котрий протягом минулих сезонів використовував 4400 куб.м газу. Прийдешній опалювальний сезон принесене в такий будинок рахунки за газ на суму 7900 грн.

Для зменшення місячних платежів за газ, можна встановити відносно простий котел, потужністю 16 кВт. Користуватися ним у вільний час (п’ятниця-неділя, вечорами в будні дні). Дров потрібно 8-12 куб.м, в залежності від якості.

Читайте також: В Європі все частіше використовують пелети замість газу при обігріванні

Зменшення споживання газу буде в 2 рази, а оплата за газ зменшиться більше ніж в 3 рази. Пояснення цьому – при річному споживанні газу 2200 куб.м змінюється тариф, котрий буде вже 1,09 грн/куб.м (до цього - 1,79 грн). Річна плата за газ складе 2400 грн. Різниця оплати за газ в 5400 грн дозволяє повернути кошти за встановлення додаткового дров’яного котла протягом двох сезонів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка