Всім німецьким містам дозволили забороняти дизельні автомобілі

З 27 лютого 2018 року місцева влада всіх населених пунктів у Німеччині отримала право забороняти чи частково обмежувати проїзд транспорту з дизельними двигунами, передає Аuto.ria. Підставою для цього послугувало рішення Федерального адмінсуду Німеччини у Лейпцигу. Причиною ухвали суду стало значне перевищення допустимої кількості двоокису азоту у повітрі понад 60 німецьких міст. Головним забруднювачем вважаються двигуни, що працюють на «важкому паливі».

Відтепер міста можуть приймати рішення про заборону дизельних авто на власний розсуд, без жодних погоджень із вищими державними органами влади. Першим це зробив Гамбург – з квітня там заборонено проїзд дизельним автівкам двома найбільш завантаженими дорогами. У вересні цього року планує ввести аналогічну заборону і Штутгарт, де знаходяться штаб-квартири та частина виробничих потужностей таких компаній, як Porsche, Daimler AG, BOSCH.Нововведенню найбільше радіють еко-активісти, які й подали справу до суду. Однак рішення обурює німецьких водіїв, з яких кожен третій експлуатує дизельний автомобіль. Крім того, на дизелі їздить і комерційний транспорт, що використовується для міських пасажирських перевезень. Враховуючи непрості наслідки, припускають, що «дозвіл на заборону» дизельного транспорту буде уточнено, скажімо, за типами двигунів автомобілів чи роком їх випуску.

Заборона дизельних автівок у Німеччині може вплинути і на український авторинок, який поповниться дизельними автомобілями на іноземній реєстрації. Очевидно, що німецькі автовласники намагатимуться якнайшвидше продати свої старі «заборонені» машини, не виключено, що і за значно зниженими цінами. В першу чергу європейські «автокоміси» поповнюватимуть німецькі дизельні авто ранніх років випуску, а вже звідти (оскільки підтримувати актуальною реєстрацію німецького автомобіля досить дорого, частка «німецьких блях» в Україні 19,8%), через «транзитних автовласників» у Польщі та Литві такі авто потраплятимуть в Україну.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: