Всі річки у світі забруднені фармакологічними відходами

На даний момент всі річки у світі забруднені фармакологічними відходами. 

Як спрогнозували вчені на конференції Європейського союзу наук про Землю у Відні, 10 квітня, з такими темпами до 2050 року концентрація лікарських засобів у водних артеріях може підвищитись на дві третини, передає zik.ua

"Велика кількість медпрепаратів: анальгетиків, антибіотиків, гормонів, антигістамінних препаратів - виявлена у небезпечних кількостях для дикої природи, - наголосив Франческо Бреголі, дослідник Інституту освіти у сфері водних ресурсів, Делфт, Нідерланди, та лідер міжнародної команди, яка розробила метод відстеження забруднення через лікарські засоби. – Наприклад, ендокринні деструктори спричинили зміни у рибах та амфібіях».

Команда науковців на чолі з Франческо Бреголі використала поширений протизапальний препарат диклофенак як приклад для оцінки присутності та поширення інших лікарських засобів у прісноводних екосистемах.

«Понад 10 000 км річок в усьому світі мають концентрації диклофенаку, що перевищують 100 нанограм на літр, - зауважують вчені.

Викиди диклофенаку подібні до тисячі інших фармацевтичних препаратів та продуктів особистої гігієни, підкреслює Франческо Бреголі. 

«Глобальне споживання диклофенаку сягає 2400 тонн на рік, - пояснює він. - Кілька сотень тонн залишаються у побутових відходах, і лише невелика частка – близько 7% – відфільтровується очисними спорудами, ще 20% поглинається екосистемами, а решта потрапляє в океани».

Команда науковців на чолі з Франческо Бреголі розробила комп'ютерну модель для прогнозування поточного та майбутнього медикаментозного забруднення за такими критеріями, як щільність населення, каналізаційні системи та продаж ліків.

Вчені порівняли результати з даними, зібраними з 1400 місць в усьому світі, де проводилися заміри токсичності диклофенаку: інформація переважно надходила з Європи та Північної Америки. У більшості країн Латинської Америки, Африки та Азії рівень забруднення може бути значно вищим, адже там очищується менше чверті стічних вод, а технології не можуть відфільтрувати більшість фармацевтичних препаратів.

«Розв'язати проблему лише технологією не вдасться, – підкреслив Франческо Бреголі. – Необхідно значно скоротити споживання».

Згідно з іншими представленими на конференції дослідженнями, стрімке розширення каналізаційних систем у великих містах різко підвищило забруднення річок, оскільки значна їх частина адекватно не очищається. 


У 2000 році стічні води стали джерелом забруднення для близько 50% річок, а до 2010 року - майже для всіх річок у світі, зазначає вчена з Вагенінгенського університету Марина Строкаль. "Антибіотики та відходи хімічних речовин також стимулюють розвиток бактерій, стійких до лікарських речовин, - наголошує вона. - Згідно з даними ООН, 70-80% усіх антибіотиків, які споживають люди та домашня худоба (тисячі тонн) врешті потрапляють у природнє середовище".Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка