Все більше українських сіл переходять на вуличне освітлення від сонячних батарей

В Україні з’явились перші села, де вулиці освітлюють виключно за допомогою сонячних батарей.

Нещодавно ми повідомляли про встановлення автономного вуличного освітлення у селі Зимне, що на Волині, та у м.Острог на Рівненщині

2.jpgЦієї осені Тростянець Волинської області та Межиріч Сумської області також перейшли на відновлювальні джерела енергії у вуличному освітленні. Можливість використовувати сучасні технології  села здобули завдяки перемозі у тендері, який розігрувався у рамках спільного проекту ЄС та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". 

Міжнародний грант, за словами сільського голови Тростянця Валерія Ткачука, покрив 92% витрат на встановлення сонячних батарей: решту коштів - 25 тисяч гривень(на освітлення всього села потрібно було 320 тис. гривень – прим. Авт.) – жителі зібали самотужки.  Як результат, на Волині з’явилось перше енергонезалежне село з 29 вуличними ліхтарями, які живляться від сонячних батарей і заряджаються акумуляторами. Тепер у Тростянці, вулиці якого вже кілька років були у пітьмі, освітлюється школа, дитсадок, будинок культури, житлові будинки.   

В той же час вулична електромережа Межиріч вийшла з ладу цього річ і постало питання її заміни. За словами сільського голови Віктора Литвиненка, за шість звичайних електричних ліхтарів потрібно було заплатити 92 тис. гривень.  Натомість встановлення 15 «сонячних» опор освітлення сільраді обійшлося у 60 тисяч гривень(25%), решта – 155 тисяч гривень (75%) – ПРООНівські кошти.  

1.jpgДля сільської глибинки сонячні електричні стовпи можуть стати досить вигідною альтернативою: незалежність від загальних електромереж, відсутність витрат та рахунків за електроенергію на найближчі 15-20 років. До того ж «сонячні» ліхтарі, зарядка батареї яких цілковито залежить від сонця, можна відрегулювати, щоб освітлення здійснювалося певну кількість годин увечері і вдосвіта. Таким чином, навіть при відсутності сонячного світла заряду ліхтаря може вистачити на декілька днів. 

До збереження електроенергії завдяки відновлювальним джерелам енергії Україну підштовхують не тільки високі ціни на імпортований природний газ, а й на дефіцитне, останнім часом, вугілля, яке є основним видом палива для багатьох українських теплоелектростанцій. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка