Вперше в історії України суд задовольнив позов постраждалих від екологічного лиха

17 листопада Обухівський районний суд Київської області ухвалив рішення у справі пожежі на нафтобазі БРСМ в інтересах постраждалих людей. Масштабна аварія на нафтобазі, яку обговорювала вся країна, сталася у червні минулого року. Вона забрала життя шести людей, ще 15 залишилися інвалідами. Територія навколо нафтобази була забруднена токсичними речовинами, які згубно вплинули на здоров’я місцевого населення, інформує

Тоді чиновники запевняли, що наслідки пожежі повністю усунені, а територію – дезактивовано. Минув рік, але ситуація не змінилися, тому юридична компанія «Імператив плюс» за підтримки Міжнародного фонду «Скорочення ризиків» подала колективні позови від потерпілих жителів для відшкодування моральної шкоди.

Як вважає глава Фонду «Скорочення ризиків» Володимир Костерін, конституційне право на безпечне для здоров'я і життя середовище треба відстоювати. Адже якість і тривалість життя українців залежать від екології. В свою чергу, директор компанії «Імператив плюс» Олександр Лупейко називає революційним рішення Обухівського районного суду.

Завдяки цьому рішенню кожен українець може відстояти свої екологічні права в суді і отримати компенсацію, якщо вони були порушені.

«Вперше за всю історію України, і вперше на території країн колишнього Союзу, суддя задовольнив позов, що стосується порушення екологічних прав наших громадян і виніс рішення компенсувати постраждалим суму еквівалентну в 30 мінімальних заробітних плат. Головне в цьому рішенні не сама сума компенсації, а факт того, що Феміда прислухалася до міжнародних норм екологічного права. Рішення приймалося молодим суддею, що свідчить про здорові тенденції в судовій системі України», – заявив правозахисник Лупейко.

Перемога в суді свідчить про нову еру в питаннях правозахисту. Відтепер неможливо нівелювати екологічне право.

«Підприємства-забруднювачі повинні зробити висновки, що за порушення екологічної безпеки настане реальна відповідальність. А органам влади вже не вдасться імітувати еко-діяльність і доведеться виконувати норми національного і міжнародного законодавства для скорочення екологічних ризиків», – каже Володимир Костерін.

Юристи вважають, що результат потрібно відстоювати, тому закликають громадськість і екологів контролювати подальше проходження процесу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка