Вперше сонячні панелі виробили десяту частину електроенергії для 27 країн ЄС

Новий аналіз енергетичного аналітичного центру Ember показує, що вперше сонячні панелі виробляли десяту частину електроенергії 27-ми країн ЄС протягом пікових періодів червня та липня цього року.

Як повідомляє World-energy, сонячні панелі генерували 39 ТВт-год у червні-липні 2021 року порівняно з 28 ТВт-год за той же період 2018 року.

Вісім країн ЄС встановили новий рекорд сонячної генерації протягом літнього піку цього року: Естонія, Німеччина, Угорщина, Литва, Нідерланди, Польща, Португалія та Іспанія.

Сім країн ЄС виробляли більше десятої частини своєї електроенергії з сонячних панелей у червні-липні 2021 року – Нідерланди (17%), Німеччина (17%), Іспанія (16%), Греція (13%) та Італія (13%) провідний шлях.

З червня по липень 2018 року Угорщина збільшила свою «сонячну» частку в чотири рази, а Нідерланди та Іспанія - удвічі. Естонія та Польща перейшли від майже нульової сонячної енергії у 2018 році до 10% та 5% відповідно у червні-липні 2021 року.

Однак сонячні електростанції все ще виробляють менше електроенергії, ніж вугільні електростанції Європи, навіть у розпал літа.

Країни Європи щорічно за останні два роки додають 14 ТВт-год сонячної генерації. Однак, за словами Європейської Комісії, щорічне зростання протягом наступного десятиліття має подвоїтися до 30 ТВт*год, щоб досягти нових кліматичних цілей ЄС до 2030 року.

Середня вартість «сонячної» електроенергії у світі знизилася з 381 доларів США/МВт-год у 2010 році до 57 доларів США/МВт-год у 2020 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка