Volkswagen відкрив у Німеччині перший завод з переробки акумуляторів електромобілів

Компанія Volkswagen Group Components відкрила перший завод з переробки акумуляторів електричних автомобілів у Зальцгіттері, Німеччина. На заводі застосовуватимуть процес замкнутого циклу для відновлення цінної сировини, такої як літій, нікель, марганець і кобальт з літій-іонних акумуляторів. Мета полягає в тому, щоб забезпечити 90-відсоткову ступінь переробки цих матеріалів, а також алюмінію, міді і пластику, які потім можна знову використовувати для виробництва нових акумуляторів, пише World-energy.

На побудованому експериментальному заводі будуть переробляти виключно ті акумулятори, що більше не зможуть використовуватися. Тобто перед переробкою проводиться аналіз, чи підходять акумулятори для повторного використання в мобільних системах зберігання, станціях швидкої зарядки тощо.

2.jpg

Великі обсяги акумуляторів, які взагалі не придатні і досягли кінця свого життєвого циклу, з'явиться не раніше кінця десятиліття. Тому пілотна установка може щорічно переробляти до 3600 акумуляторних блоків. Це відповідає приблизно 1500 тоннам. Надалі завод можливо масштабувати.

Розроблений процес переробки не потребує енергоємної плавки. Акумулятори спочатку глибоко розряджаються і розбираються. Потім окремі частини подрібнюють в гранули, які після цього сушать. Крім алюмінію, міді і пластмас, в першу чергу виходить цінний «чорний порошок», який містить важливу сировину для акумуляторів – літій, нікель, марганець і кобальт, а також графіт. Поділ і обробка окремих речовин за допомогою гідрометалургійних процесів – з використанням води і хімічних реагентів – здійснюється спеціалізованими партнерами. Потім відновлені речовини можуть використовуватися для виробництва нових акумуляторів.

Нове виробництво також забезпечить скорочення викидів парникових газів і поліпшить вуглецевий баланс електромобілів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка