Воднева стратегія ЄС дозволить залучити 120 ГВт відновлюваних потужностей

Європейська Комісія окреслила довгоочікуваний план, який може спрямувати до 340 мільярдів євро для нових сонячних та вітрових проектів протягом наступного десятиліття. 30-річна стратегія загалом передбачає 470 мільярдів євро інвестицій, пише PV-magazine.

«Оскільки 75% викидів парникових газів в ЄС надходять від енергетики, нам потрібна зміна парадигми, щоб досягти наших цілей на 2030 та 2050 роки, – сказав комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. – Енергетична система ЄС має стати краще інтегрованою, гнучкішою та здатною приймати найчистіші та найвигідніші рішення. Водень буде відігравати ключову роль у цьому, оскільки падіння цін на відновлювані джерела енергії та постійні інновації роблять його життєздатним рішенням для кліматично-нейтральної економіки».

Згідно з планом, перевага надається чистому варіанту палива, що генерується електролізом, який працює на відновлюваних джерелах енергії, а не створює його шляхом відокремлення вуглецю від природного газу.

Тільки за перші чотири роки стратегія передбачає розміщення близько 6 ГВт нової електролізерних потужностей для отримання мільйона тонн зеленого водню. Ця цифра збільшиться до 40 ГВт та десять мільйонів тонн водню у 2025-2030 роках. З 2030 року стратегія передбачає, що зелений водень буде зрілою технологією, яку можна використовувати в секторах «важкої декарбонізації».

Європейські банки мають збільшити інвестиції, необхідні для швидкого запуску водневої економіки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка