Влітку Україна може отримати першу сонячну енергію з Чорнобильської Зони

Вже в першому півріччі 2017 року в Зоні відчуження має запрацювати перша сонячна електростанція. Про це в інтерв'ю Громадському розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Станом на 1 березня надійшло понад 50 заявок від інвесторів на будівництво СЕС у Чорнобилі. Зараз чиновники проводять підготовчу роботу щодо старту цих проектів. Потенціал Зони відчуження дозволяє реалізувати всі заявки.

«Чорнобильська станція мала 4 енергоблоки, а планувалося їх в радянські часи збудувати аж 12. Мережі, які будувалися, були доволі потужними. Я думаю, що ми можемо, при правильній організації роботи, забезпечити інтерес всіх інвесторів, які прийшли», — сказав міністр.

За оцінками Семерака, йдеться про 2,5 тисяч МВт електроенергії, що приблизно дорівнює двом енергоблокам атомних електростанцій. Зараз у Чорнобилі реалізують перший проект з використання сонячної енергії – будують невелику приватну сонячну електростанцію коштом українського інвестора. Міністр спрогнозував, що отримати першу сонячну енергію з Чорнобиля можна буде вже в першому півріччі цього року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка