Власник Tesla Model S оштрафований владою Сінгапуру за перевищення норми викидів СО2

Громадянин Сінгапуру, який купив електромобіль Тесла, замість податкових пільг отримав штраф у розмірі 11 тисяч доларів, пише Geektimes.

У США і деяких інших країнах покупець електромобіля отримує податкові пільги від федерального уряду в розмірі $ 7,5 тисяч. У Сінгапурі ці пільги вищі – цілих $ 10,8 тис. Джо Нгаен, громадянин Сінгапуру, виклав близько $ 51 тис. за Tesla Model S, купивши електромобіль в Гонконзі. Потім електромобіль був перевезений в Сінгапур, де новий власник подав документи на отримання податкових пільг.

Ще близько двох місяців пішло на легалізацію автомобіля в Сінгапурі. Два місяці чекати довелося тому, що раніше регулятори Сінгапуру не проводили оцінку і тестування автомобілів Тесла. По завершенню цього процесу Нгаен замість податкових пільг отримав штраф в розмірі $ 11 тисяч. Причина – перевищення норми шкідливих викидів, а саме – СО2. І це не помилка, оскільки в Сінгапурі враховують не лише викиди безпосередньо з вихлопної труби, але й побічні чинники. В даному випадку були враховані викиди СО2 в атмосферу під час виробництва необхідного для електромобіля кількості енергії.

За оцінкою регуляторів, Model S на кожен кілометр використовує 444 Вт/год енергії (Вт⋅год/км). За нормою для Сінгапуру кожен Вт⋅ч – це близько 0,5 г шкідливих викидів (СО2). Таким чином, на кілометр шляху Тесла припадає 222 грами СО2. До речі, за офіційними даними компанії Tesla Model S на кожен кілометр шляху використовує близько 210 Вт⋅ч Енергії. Яким чином розраховувалися витрати енергії регулятори не розкривають.

Ілон Маск, дізнавшись про проблему, відразу зв'язався з прем'єр-міністром Сінгапуру, з яким у нього хороші стосунки. Прем'єр-міністр минулого місяця відвідав «Гігафабрику» Тесла. Зараз в ситуації намагається розібратися і сам власник електромобіля, який закінчив Прінстонський університет і має диплом в галузі машинобудування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка