Влада Тернополя готова компенсувати 70% вартості утеплення будинків

Влада Тернополя має намір проводити термомодернізацію житлового фонду на умовах співфінансування, коли 70% коштів забезпечує міський бюджет, а 30% – мешканці будинку.

Комплексне утеплення будинку, згідно з програмою енергоефективності та енергозбереження Тернополя, передбачає утеплення фасаду, встановлення індивідуальних теплових пунктів та теплових лічильників, заміну вікон та дверей загального користування, ізоляцію інженерних мереж та датчиків освітлення. 

Згідно з попередніми підрахунками, за термомодернізацію будинку на 5000 кв.м, тернополянин, площа квартири якого становитиме близько 50 кв. м, повинен буде доплатити 642 гривні. 

Влада Тернополя запевняє, що не збирається примусово залучати власників квартир до утеплення будинку на умовах співфінансування. Наразі міськрада, яка вже отримала перші декілька заявок на проведення енергоефективних робіт, буде керуватися виключно ініціативою тернополян. 

Провівши масштабну термомодернізацію житла та підвищивши енергоефективність централізованого теплопостачання, у Тернополі планують суттєво зменшити споживання газу та інших енергоносіїв. Забезпечити відчутну економію енергії покликане і суттєве підняття тарифів. Тільки у такий спосіб, вважають у мерії, можна змусити, наприклад, мешканців нових житлових будинків з індивідуальним опаленням знизити споживання блакитного палива. 

У 2014 році "Тернопільміськтеплокомуненерго" скоротило використання дорого російського газу до 60 млн кубометрів, у 2013 році цей показник становив 77,6 млн кубометрів. 

Згідно з даними, у цьому році Тернопіль планує витратити на капітальні і поточні ремонти дахів, фасадів будинків, дворів, ліфтів, доріг, тротуарів близько 162 млн гривень (у 2014 – 94 млн гривень). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: