Влада Рівного повертатиме мешканцям 50% затрат на утеплення будинків

Влада Рівного має намір виділити на утеплення житлового фонду 2 млн гривень, повідомляє ecoclubrivne.org.

Кошти місцевого бюджету, передбачені прийнятою 26 лютого програмою «Утеплення житлових будинків Рівного на 2015-2019 роки», зможуть отримати виключно громади за умови 50% участі у співфінансуванні. 

Згідно з умовами документу, так звана «субсидія» на термомодернізацію будинку надається власникам квартир, які створили громадську організацію(ГО) та зібрали на зовнішнє утеплення стін половину необхідної суми. Співфінансування проектів буде проходити у два етапи: на першому – витрачаються кошти громади та спонсорів, на другому – робить свій внесок міськрада після подання в управління ЖКГ звіт про використання грошей, зібраних власниками будинку, до якого входить близько 10 обов’язкових документів. 

Незважаючи на рівноцінну участь у співфінансуванні міськради і громадської організації власників квартир, повну відповідальність за успішну реалізацію проекту несе тільки остання.

Передбачається, що реалізація програми зменшить потреби Рівного в енергоресурсах, зокрема, у виробництві теплової енергії, а також спонукає жителів міста до організованого вирішення власних проблем.

Чи зможе фінансова підтримка мерії стати для мешканців багатоповерхівок стимулом до утеплення, покаже час. Зменшення енергоспоживання у два-три рази, створення комфортних умов проживання та поліпшення зовнішнього вигляду будівель - приваблива перспектива, на відміну від намагань отримати від міськради обіцяні 50%.

Порядок отримання субсидії на утеплення житлових будинків можна завантажити на сайті Рівненської міської ради

Впродовж останніх 20-ти років у підвищення енергоефективністі багатоквартирного житлового фонду Рівного не вклали жодної копійки. Як результат, сьогодні рівненчани  платять за опалення 1 кв. м. у чотири рази більше, аніж жителі Швеції, країни зі значно прохолоднішим кліматом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка