Вітряні електростанції будуть використовувати технологію "стелс"

Французька компанія EDF Energies Nouvelles налагодила випуск вітроустановок, які не заважатимуть роботі авіаційних радарів. 

Відзначимо, що багато проектів вітряних електростанцій в свій час були закриті. Причиною тому став дуже цікавий факт. Виявляється, високі вітроустановки заважають роботі авіарадарів: пролетівши на малій висоті в районі вітропарків, можна сховатися від радарів. Турбіни створюють перешкоди і повітряне судно залишиться непоміченим. 

Саме для вирішення цієї проблеми були розроблені спеціальні вітряки з технологією «стелс». Французька компанія EDF Energies Nouvelles заявляє, що деякі елементи вітряних турбін були створені за допомогою передових досягнень в галузі авіабудування. 

"Ми використовували технології обробки поверхні, в тому числі ті, що отримані від військового застосування", заявив прес-секретар EDF Energies Nouvelles.
 
Лопаті турбін будуть робити на підприємстві компанії Vestas в Данії. Світова прем'єра нової технології виробництва вітряних турбін відбудеться навесні наступного року. Планується, що вперше дану технологію випробують на новій вітряній електростанції потужністю 96 МВт, яка споруджується у провінції Оверн, центральна Франція. 

Vestas також планує поставляти технологію «стелс» для виробництва вітряних турбін на ринки США і Великобританії. 


Відзначимо, в одній тільки Франції було заблоковано будівництво вітроенергетичних проектів потужністю приблизно в 6000 МВт в зв'язку з можливим втручанням в дію військових чи метеорологічних радіолокаторів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка