Вітрові електростанції у Польщі виробляють більше електрики ніж газові електростанції

Оприлюднено річний баланс виробництва електронергії польськими електрогенеруючими підприємствами. Загальне виробництво зменшилося на 3,65% по відношенню до попереднього року. Надалі основним паливом для виробництва залишаються кам’яне і буре вугілля. 

Виробництво електроенергії в 2014 році з кам’яного вугілля склало 80,2 ТВт*год, в той час коли в 2013 році було 84,5 ТВт*год. Для бурого вугілля ці цифри такі: 56,9 і 54,2.

Відновлювальна енергетика – це гідроелектростанції і вітропарки.  За 2014 рік виробництво електронергії на ріках склало 2,76 ТВт*год. Різке збільшення виробництва електроенергії дали вітроелектростанції – 23,38%. В абсолютних цифрах це скало 7,18 ТВт*год. Даний показник суттєво випередив електроенергію, отриману в 2014 році на газових електростанціях – 3,27 ТВт*год.

Польща має певні проблеми з законодавством для підтримки відновлювальної енергії. Багато проектів пригальмували, очікуючи на нові положення і норми, котрі знаходяться в законодавчому органі на стадії затвердження. Але в 2015 році плануюється дальший розвиток вітрогенерації.

Фірма RWE формально розпочала будівництво вітропарку потужністю 17 МВт у Великопольському воєводстві. Введення в дію передбачено в цьому ж році. На даний час фірма володіє потужностями 197 МВт, а планами передбачалось 300. Власне законодавчі процеси стримали швидший розвиток цього напрямку.

Інший учасник цього ринку Polenergia, отримала концесію на виробництво і продаж електроенергії у Куявсько-поморськім воєводстві. В кінці 2014 року запрацювали два вітропарки: 18 турбін з потужністю 41,4 МВт і 11 турбін - 25,3 МВт. Вітрогенератори виготовила фірма Siemens. Виробленої електроенергії вистачатиме для 95 тисяч домогосподарств і одночасно зменшиться емісія СО2 на 160 тисяч тон. На кінець 2015 року планується введення в дію ще 44 МВт потужностей. А до цього вже побудовано і працюють потужності вітропарків Лукашув (Łukaszów) - 34 МВт, Модліковіце (Modlikowice) 24 МВт і Пуцк (Puck) 22 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: