Вітрова енергія може забезпечити 30% електроенергії в Європі до 2030 року

За даними Європейської асоціації вітроенергетики, опублікуваних в двох доповідях («Перспективи до 2020 року» та «Сценарії до 2030 року»), енергія вітру може забезпечити 30% потреб Європи в електроенергії до 2030 року, повідомляє Clean Technica.

У разі, якщо стандартні обсяги щорічного введення в експлуатацію вітрових електростанцій складатимуть 12,6 ГВт, то до 2020 року їх потужність складе 204 ГВт. Це перетворить енергію вітру в найбільш затребуване джерело відновлюваної енергії в Європі, забезпечивши 16,5% всіх потреб в електриці. Левова частка вітроелектростанцій буде сконцентрована в Німеччині, Великобританії, Франції, Іспанії, Нідерландах і Бельгії. А ось країни Східної Європи, за винятком Естонії, залишаться далеко позаду.

«Сценарії до 2030 року» розглядають три можливих варіанти розвитку подій. В основному сценарії Євросоюз досягає своєї мети: 27% всіх джерел енергії до 2030 року будуть «чистими». У цьому випадку потужність вітряних електростанцій сягне 323 ГВт. З них 253 ГВт припадатиме на частку наземних електростанцій, а 70 ГВт – на частку прибережних. Сектор в цілому зросте більш ніж вдвічі в порівнянні з показником 2016 року. Це складає 30% всіх потреб Євросоюзу в електриці. У проект до 2030 року інвестують € 239 млрд, що відкриє 569 тис. робочих місць.

Реалізувати цей сценарій вдасться лише за умови прийняття відповідних законів та внесення суттєвих змін до енергетичної системи. Також він виключає кризи в економіці, а доходи європейських держав повинні тривалий час залишатися на стабільному рівні. Крім того, в електромережу потрібно поступово інтегрувати електроенергію відновлюваних джерел.

«Енергія вітру утвердилася як найдешевша форма генерації електроенергії, – стверджує генеральний директор асоціації. – Але перспективи з 2020 року виглядають невизначеними. Галузь потребує кліматичних планів дій, що забезпечать ясність на період після 2020 року».

Згідно другого звіту, 2017 рік має стати рекордним у вітроенергетиці – прогнозують 14 ГВт нових потужностей. Також фахівці дійшли висновку, що ЕС зможе залучити більше вітрових установок, ніж США та Індія, але менше, ніж Китай.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка