Вітрогенератор без лопатей

Встановлюється все більше вітрогенераторів, котрі забезпечують виробництво електроенергії з відновлювального джерела – вітру. Для прикладу, в Дані вже 25% електроенергії виробляється вітровими генераторами. 

Вітряки мають кілька недоліків (можливість зношування рухомих частин, потрібний захист від ураганів, шум …), на котрі звертають увагу інноватори, щоб знайти інший спосіб використання вітру для електрогенерації. 

Читайте також: Создан бесшумный ветрогенератор с КПД 80% - Liam F1
Голландська фірма Mecanoo розробила робочу модель електростатичного вітрогенератора, котрий не має лопастей і рухомих деталей. В якості джерела та накопичувача енергії тут використовуються краплі води, котрі виходять з горизонтально розміщених сопел. Краплі води мають додатній заряд, і в звичайній ситуації вони притягуються до негативно заряджених електродів або поверхонь. Але в цій системі використовується вітер, котрий відносить краплі у зворотню сторону, до позитивно заряджених електродів. Це приводить до збільшення потенційної енергії позитивно зарядженої краплі, і цю енергію отримують, коли крапля попадає на додатньо заряджений електрод.Конструктивно цей генератор має рамку з металу, всередині котрої знаходяться ізольовані трубки. Кожна трубка має сопла і кілька електродів. Кількість виробленої енергії залежить від кількості крапель води, від заряду крапель, від швидкості вітру і сили електричного поля. Цікава ідея ще не готова до практичної реалізації, а прототип розміщено біля університету в місті Delft.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка