Витрати на виробництво «зеленого» водню у світі знизились на 50%

Протягом останніх пяти років витрати на виробництво “зеленого" водню знизилися на 50%.

Про це йдеться у дослідженні компанії IHS Markit, результати якого опубліковані 15 липня, передає rossaprimavera

"Витрати на виробництво «зеленого» водню можуть знизитися ще на 30% до 2025 року через переваги збільшення масштабу виробництва і його більшої стандартизації, крім інших факторів", - сказав старший радник IHS Markit Саймон Блейкі.

Найбільший вплив на зниження витрат має надати збільшення масштабу виробництва. У публікації наголошується, що інвестиції в цей спосіб виробництва водню швидко ростуть.

Якщо у 2019 році ці вкладення склали $30 млн, то у 2023 році очікується їх зростання до $700 млн, а середній розмір проектів, запланованих до введення в дію у 2023 році, повинен скласти 100 МВт, що у десять разів перевищує потужність найбільшого проекту, який нині працює.

«Синій» і «зелений» водень надзвичайно доповнюють один одного, - говорить віце-президент IHS Markit Шанкарі Срінівасан. - Якщо вони будуть вироблятися паралельно, водень може зробити істотний внесок у майбутній попит на енергію, особливо з амбітними цілями зі зниження вуглецю».

«Синій» водень отримують з природного газу, «зелений» — способом електролізу води і задіянням енергії, одержуваної з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка