Витік метану на 123 нафтогазових об'єктах Європи викликає глобальне потепління

Метан просочується в атмосферу на 123 нафтогазових об'єктах в Австрії, Чехії, Німеччині, Угорщині, Італії, Польщі та Румунії.

Це виявила некомерційна робоча група по чистому повітрю (CATF) за допомогою інфрачервоної камери за 100 000 євро ($119 000), передає .

В енергетичному секторі метан викидається навмисно через вентиляційні отвори і випадково з таких об'єктів, як резервуари для зберігання газу, термінали скрапленого природного газу, компресорні станції трубопроводів і підприємства з переробки нафти і газу.

Компанія CATF відвідала понад 200 об'єктів у семи країнах ЄС і зняла викиди за допомогою інфрачервоної камери у громадських місцях для виявлення вуглеводнів, невидимих неозброєним оком, таких як метан.

Всього CATF нарахувала 271 інцидент, при цьому на деяких об'єктах метан просочувався з декількох місць. Представник в групі сказав, що понад 90% об’єктів, які він відвідав у Чеській Республіці, Угорщині, Італії, Польщі та Румунії, виділяли метан, у Німеччині і Австрії відсоток був нижчим.

Метан, найбільша причина зміни клімату після двоокису вуглецю (CO2), є основним компонентом природного газу і більш ніж у 80 разів потужніший, ніж CO2. Наразі ЄС не регулює викиди метану в енергетичному секторі, а це означає, що компанії, що управляють об'єктами, обстежені CATF, не порушують закони через витоки. У той час як деякі держави-члени вимагають, щоб компанії повідомляли про деякі викиди, немає всеосяжної основи, яка змушувала б їх відстежувати невеликі витоки або усувати їх.

Цього року Євросоюз запропонував запровадити закони, які змусять нафтогазові компанії контролювати і повідомляти про викиди метану, а також покращать виявлення і усунення витоків. У жовтні Брюссель повідомив енергетичні компанії про те, що їх чекають нові правила щодо витоків газу, а також розглядаються обмеження на викиди або спалювання метану. «Комісія закликає компанії нафтогазового і вугільного секторів розробити більш надійні програми виявлення витоків та ремонту, щоб підготуватися до майбутніх пропозицій по законодавству, які зроблять такі програми обов'язковими», – йдеться у повідомленні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка