Вітчизняні когенераційні установки дозволяють підвищити енергонезалежність підприємств

Впровадження когенераційних технологій з використанням природного газу і біогазу є одним із перспективних напрямків подолання дефіциту природного газу. Когенераційні технології є не лише економічно обґрунтованими, але й екологічно значимими для України. Принцип когенерації полягає у подвійному використанні енергії згоряння: як джерела струму; як джерела тепла.

Україна має виробництво когенераційних установок на „Первомайськдизельмаші” та ВАТ „Південьтрансенерго”. Перше підприємство випускає установки з електричною потужністю 500, 630, 800 кВт та тепловою потужністю відповідно 0,62; 0,77 і 0,9 Гкал/годину.
 
Використовуються когенераційні установки на підприємствах із теплопостачання, оскільки вони здатні поєднати виробництво тепла із виробництвом енергії. Знижують вони собівартість тепла за рахунок високого ККД когенераційної установки. В Україні за останні роки впроваджено більш ніж 30 когенераційних установок у містах Хмельницький, Вінниця, Тернопіль, Черкаси, Донецьк, Івано-Франківськ та інших, які працюють на природному газі. Це дозволило покращити економічний стан цих підприємств.

Є перспективи використання когенераційних установок на полігонах ТПВ.  Налічується до 90 придатних до використання полігонів. Можливі обсяги видобування біогазу - 400 млн. м3/рік.

Ринок когенераційних установок в Україні представлений імпортерами, які за допомогою „маркетингових інтервенцій”, а саме: запровадженням особливих тендерних процедур із залученням коштів Світового банку реконструкції та розвитку згідно цільових програм, проведенням окремих урядових рішень по скасуванню ввізного ПДВ та мита і т. п., поступово просувають свою продукцію до України. Разом із тим когенераційні установки виробництва АТВТ „Первомайськдизельмаш” за основними техніко-економічними показникам не поступаються закордонним аналогам, а за ціновими пропозиціями є кращими. 

Вітчизняні когенераційні установки за показникам надійності, загального моторесурсу, коефіцієнту корисної дії та ціновим є найкращими, за економічним показникам — не поступаються закордонним аналогам. Залучення вітчизняних підприємств дозволить:

— використовувати велику гаму альтернативних видів палива;

— економити біля 30% видів палива, які використовуються під час виробництва електричної та теплової енергії у порівнянні з традиційним їх роздільним виробництвом;

— майже втричі знизити витрати на електроенергію;

— знизити втрати під час транспортування енергоносіїв у зв’язку з розташуванням джерела енергії безпосередньо біля споживача;

— підвищити енергонезалежність вітчизняних підприємств.

За матеріалами Юдіна М. А. 
Перспективи використання когенераційних установок 
для підтримання економічної безпеки держави

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка