Вітамін B2 надихнув вчених на відкриття нової речовини, яка може акумулювати енергію з ВДЕ

Гарвардські вчені виявили цілий новий клас органічних молекул високої продуктивності, які здатні зберігати електрику з нестійких джерел енергії – сонця або вітру. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Energy, передає Хайтек.

Це відкриття засноване на попередніх розробках вчених зі створення рідкої батареї, що зберігає енергію в органічних молекулах хінонах і в харчовій добавці фероцианіді. Вони дозволили створити першу високоефективну, не горючу, не токсичну, не корозійну і дешеву хімічну речовину для зберігання енергії.

Потім вчені продовжили експериментувати з органічними молекулами, прагнучи домогтися ще кращої продуктивності.

«Після вивчення приблизно мільйона різних хінонів ми розробили новий клас електролітів, які розширили наші можливості, - каже Кайсян Лінь, провідний автор статті. – Простота в синтезі означає, що їх можна виробляти промисловим шляхом за дуже низькою ціною, що було однією з цілей проекту».

Ідею вчені запозичили у вітаміну В2, який допомагає тілу зберігати енергію, отриману з їжі. Ключова відмінність В2 і хінона в тому, що в роботі з електронами беруть участь не атоми азоту, а атоми кисню.

«Всього пара модифікацій молекули В2 – і нова група молекул стає відмінним кандидатом для рідких батарей», – говорить професор Майкл Азіз.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: