Вісім країн домовились спільно будувати вітрові станції у Балтійському морі

Польща, Німеччина, Данія, Швеція, Фінляндія, Литва, Естонія і Латвія погодилися спільно будувати вітрові електростанції у Балтійському морі.

Декларацію про прискорення встановлення нових морських ВЕС підписали вісім країн та представники країн Європейської комісії 30 вересня на конференції з морської вітроенергетики в польському Штеттіні, організованою польською Асоціацією вітроенергетики (PSEW), передає rossaprimavera.

Крім зобов'язань щодо розширення офшорної (прибережної) вітроенергетики у Балтійському морі, вісім країн хочуть організовувати спільний Балтійський енергетичний ринок (BEMIP).

Спільна робота Польщі, Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії, Литви, Естонії і Латви стосуватиметься питань гібридних морських вітроенергетичних проектів, інтелектуальних мереж, інтеграції енергосистем та цифровізації. Крім цього сторони бажають узгоджувати підходи в плануванні.

"Декларація знаменує собою ще одну віху у енергетичному переході у Польщі і в усьому Балтійському регіоні, - говорить заст. глави WindEurope Малгосія Бартосік. - Уряди вірять у дешеві, ефективні та надійні технології морського вітру в Європі і визнають, що енергія вітру може бути двигуном відновлення Європи, забезпечуючи довгострокове зростання і робочі місця".

Згідно з планами Єврокомісії зі скорочення викидів вуглецю, до 2050 року потужність морської вітрової електроенергетики повинна зрости в ЄС з нинішніх 23 ГВт до 450 ГВт.

При цьому ядром європейської вітроенергетики має залишитися Північне море, де до середини століття має працювати 212 ГВт таких потужностей. А потужності ВЕС у Балтійському морі повинні вирости через 30 років з нинішніх 2,2 ГВт до 93 ГВт.

У повідомленні наголошується, що Польща бажає стати лідером у розвитку офшорної вітроенергетики у Балтійському морі, встановивши ВЕС загальною потужністю 28 ГВт до 2050 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка