Віртуальний Чорнобиль відкривається для відвідувачів он-лайн

Український мистецький проект ARTEFACT презентує першу віртуальну медіа-арт виставку на тему Чорнобиля, яка також буде представлена на міжнародному фестивалі медіа-арту MADATAC у Мадриді.

Всі експонати на виставці ARTEFACT Chornobyl представлені окремими віртуальним просторами зі своїм настроєм та контекстом, зануритись у які можна з будь-якої точки світу просто з браузера комп’ютера чи смартфона, а максимальне занурення можна отримати у VR-шоломах. У 2020 році понад 100 українських митців працювало з менторами та фахівцями з цифрових технологій у віртуальній арт-резиденції над створенням більше 50 нових експонатів, присвячених катастрофі на Чорнобильській атомній електростанції. 

До віртуальної виставки також увійшли 10 робіт з минулорічної експозиції ARTEFACT: Chernobyl 33, яка була фізично представлена в Києві. Експонати, які були створені в 2019 році з використанням VR та AR-технологій, лазерних та відео-інсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури відтепер повністю перенесені у віртуальний формат. З новою формою вони набули нових властивостей та контексту. 

Проект ARTEFACT завдяки новим технологіям сучасного мистецтва привертає увагу до соціально важливих тем на прикладі проблематики Чорнобиля, та працює над переосмисленням трагедії Чорнобиля в нашому минулому. Проєкт розглядає аварію на ЧАЕС не лише як найбільшу техногенну катастрофу світу, але як інформаційну – наповнену дезінформацією, фейками та радянською пропагандою. Аварія на ЧАЕС є показовим кейсом інформаційної катастрофи в рамках однієї країни, яка може мати наслідки для всього світу. 

В 2019 році в рамках цього мистецького проекту радянська радіолокаційна станція «Дуга» в зоні відчуження стала найбільшою діджитал-скульптурою в Україні. Споруда висотою близько 150 метрів будувалася в засекреченому містечку Чорнобиль-2 щоб відстежувати запуски міжконтинентальних балістичних ракет, але так і не запрацювала. У основу інсталяції «Чорнобильське сяйво» були покладені звуки Зони відчуження та проєкція символів знаку радіації на станцію «Дуга». Це була найбільша лазерна інсталяція в Україні та третя масштабна інсталяція проекту ARTEFACT. Четверта інсталяція була створена 23 серпня 2020 року до Дня Прапора та Дня Незалежності – проект ARTEFACT зробив світлову проекцію прапора України на новому об’єкті укриття “Арка”.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка