Віртуальні електростанції сприяють швидшому розвитку альтернативної енергетики

Віртуальними називають електростанції, які показують електрогенерацію на основі відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Завдяки програмним засобам можна створити системи керування і моніторингу всієї інфраструктури електрогенерування нових станцій на основі ВДЕ.

Поняття «віртуальна» електростанція не зовсім коректно використовувати, адже система працює з цілком реальними даними, поєднуючи елементи в загальну систему. Концептуально віртуальна електростанція означає поєднання групи організацій чи осіб, які мають «розпорошену» генерацію, акумулювання енергії і споживання із змінною потужністю. Комбінуючи різними властивостями таких груп можна отримувати цікаві можливості для покращення використання виробленого потенціалу. 

Створена система комплексних рішень для віртуальних електростанцій під назвою PSIvpp. На першому етапі відбувається приєднання пристроїв до нових «розумних» контролерів, що дає можливість динамічного керування загальною мережею і децентралізованими елементами. Далі створюється високопродуктивний комунікаційний канал для передавання команд керування і реєстрації в реальному часі даних споживання і даних генерування. Останній етап повинен створити інтеграцію генерування з оптимальною діяльністю на ринку електропостачання.

4.jpg

Маючи центральну систему керування постачанням електроенергії, можна докладно контролювати затрати на виробництво, надходження коштів і економічні результати діяльності. Є можливість простим способом реалізовувати моделі фінансової підтримки і виставляти всі рахунки за споживання. Система має прогнозування виробництва енергії з ВДЕ, що потрібно для гармонійної співпраці з традиційною генерацією в реальному часі.  

Всі елементи системи піддані моделюванню, що дозволяє отримати візуалізацію станів кожного елемента системи. Графічне представлення системи дозволяє оглядати весь процес в реальному часі.  Крім наглядності, система дозволяє вести записування і архівувати дані процесів. 

З віртуальною електростанцією працює «розумне» обладнання STU (Smart Telecontrol Unit), яке приєднується до всіх компонентів. Дані вимірів і повідомлення різних генераторів та споживачів збираються в STU, а потім пересилаються до системи керування віртуальною станцією. Це обладнання використовує популярні протоколи телекерування IEC 60870-5-101/-103/-104, IEC 61850 i DNP3, промислові протоколи Modbus і CANopen, а також протоколи лічильників SML, SYM2, DLMS, IEC 62056-21.

Робота такої системи фактично формує нову модель ринку електрогенерації від ВДЕ. Програмне забезпечення дозволяє отримати кращу економічність генерування від великої кількості малих систем, які отримують можливість коректнішої  і успішнішої співпраці з традиційним ринком електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: