Вінницький стартап працює над створенням всеукраїнської online-мережі моніторингу за екологічною ситуацією

Стартап вінницьких студентів "EcoCitizens" дозволяє вимірювати склад повітря (CO2 і NO2), температуру, вологість, інтенсивність світла і рівень шуму.

Проект інформаційної системи екологічного моніторингу, який базується на мережі датчиків, сервісі обробки і візуалізації отриманих даних, здобув перемогу у першому всеукраїнському конкурсі IT-проектів у сфері електронної демократії - EGAP Challenge, передає qha.com.ua

Як заначає Олег Сидорук, студент IV курсу Вінницького науково-технічного університету, один з розробників системи екологічного моніторингу, EcoCitizen дозволить побудувати справжнє Smart City.

«Люди в пошуках кращого міста все частіше звертають увагу на рівень забруднення повітря, шумове навантаження і високу вологість, - пояснює студент. – Знаючи всі ці показниками, можна не тільки обрати комфортне місце для життя, а й створити мережу моніторингу з центральною базою даних і вільним доступом до неї, що дозволить оперативно реагувати на складні екологічні ситуації».

Олег Сидорук впевнений, що розробка, яка використовує пристрої на платформі Arduino, модифікація та програмування яких не потребує багато часу чи ресурсів, а код розповсюджується як open-source, користуватиметься популярністю завдяки доступній ціні (сто доларів) і компактності.

«EcoCitizen Kit складається з плати з датчиками, які вимірюють склад повітря (CO2 і NO2), температуру, вологість, інтенсивність світла і рівень шуму, плати обробки даних, батареї і екрана. – розповідає розробник. - Пристрій, який передає потік виміряних даних через Wi-Fi, може працювати на балконах і підвіконнях, а живитися від сонячної батареї або безпосередньо від мережі».


На базі проекту EcoCitizens можна створювати численні сервіси для аналізу та оперативного оповіщення про стан довкілля. Як зазначаюь розробники, проект буде цікавий для вчених, ОСББ, шкіл та міст.

«EcoCitizens забезпечить доступ громадян до інформації про поточний стан навколишнього середовища у місті чи районі, а також дозволить проводити тривалі наукові дослідження», - пояснюють студенти.

За оцінками екологів, вже в недалекому майбутньому багато регіонів Землі відчуватимуть нестачу питної води, зокрема, й Україна, якщо викиди парникових газів не припиняться.

У 2010 році академії наук основних індустріальних країн підтвердили, що здебільшого температурні перепади викликані підвищенням концентрації парникових газів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка