Вінницька твердопаливна котельня стала прикладом для України у питанні заміщення газу

У Вінниці на вулиці Баженова котельня на деревині, яка забезпечує теплом та гарячою водою мешканців цілого мікрорайону, стала прикладом для України у питанні заміщення газу.

На базі об’єкту Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження спільно з Вінницькою міською радою та за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» організували семінар щодо практичного досвіду виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії, передає ВМР.


Завдяки введенню в експлуатацію твердопаливної котельні по вул. Баженова, яке ознаменувало завершення модернізації системи теплозабезпечення в районі вулиці М.Шимка (колишня вул.К.Маркса) і мікрорайоні Тяжилів, мешканці більше 3 тисяч квартир отримують якісні послуги з теплопостачання та гарячого водозабезпечення, а використання твердого біопалива дозволяє обласному центру суттєво заощаджувати кошти на економії газу. Крім того, деревина дозволяє диверсифікувати джерела постачання палива, що сприяє енергонезалежності теплопостачального підприємства.

Як зазначив голова Державного агентства енергоефективності Сергій Савчук, запуск вінницької котельні може бути взірцем для всієї України. «Такі об’єкти дають надію, що крім 7,5 мільярдів кубічних метрів газу, які ми зекономили за два опалювальні сезони, можна і далі економити, далі заміщувати, - зазначив фахівець. - На «теплокомуненерго» можна, як мінімум, ще замістити 3 мільярди кубометрів газу і не вивести жодної копійки валюти з України».

За словами Сергія Савчука, Держенергоефективності напрацьовується відповідна законодавча база, яка дозволить створити сприятливі умови для роботи інвесторів та бізнесу у цій сфері. «Нещодавно у першому читанні було затверджено законопроект №4334 щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії, який гарантує інвесторам повернення своїх інвестицій за рахунок фіксованого тарифу для біопалива, - пояснює голова агентства. - Фіксація тарифу відбувається з десятивідсотковою знижкою від газового тарифу, тобто населення отримує на 10% тариф дешевший, а інвестор гарантовано поверне свої кошти».

Встановлення котельні на деревині по вулиці Баженова є одним з етапів масштабного проекту, який реалізується у Вінниці за фінансового та консультаційного сприяння швейцарських партнерів. Наразі у обласному центрі за сприяння Швейцарської Конфедерації модернізують ще один мікрорайон – в районі вулиць Київської та С.Зулінського (колишня вул. Тарногродського). У 2016 році в рамках цього проекту вже встановлено 68 ІТП та замінено близько 8 км тепломережі. На наступний рік заплановано модернізацію газової котельні і початок будівництва твердопаливної потужністю 3,3 МВт.

Загалом після реалізації Швейцарського проекту у 3-х мікрорайонах якість надання послуг з теплопостачання покращиться у 158 житлових будинках, 5 дитячих садочках, 4 школах, 3 лікарнях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка