Вінницька школярка вмовила шість кав'ярень пропонувати знижки клієнтам з власним горнятком

У Вінниці десятикласниця Марія Ошовська вмовила через соціальні мережі шість місцевих кав'ярень пропонувати клієнтам з власним горнятком знижки або печиво.

Акція, ініційована дівчиною в рамках місяця Землі, триватиме впродовж квітня, передає Veжа.

Наразі Марія Ошовська домовилися із такими закладами як: PicNic, Americano, Bricks, Mr Brown Coffee, Basilic, Tambur Coffee.

«Я писала дуже багатьом кав'ярням, як виявилося, деякі вже це роблять, - розповідає вона. - Насправді я дуже себе некомфортно навіть у написанні листів почувала, не уявляла, що таке може статися через Інтернет, хоча, на жаль, не всі заклади є в соціальних мережах, але мені хотілося би, щоб цю акцію впроваджували незалежно й інші кав'ярні».


Дівчина прагне, аби власники бізнесу та їхні працівники ставилися адекватно до людей, котрі купують каву в свої горнятка. «Спочатку боялася купувати у свою тару та думала, що продавці дивитимуться на мене, як на божевільну або ж ставитимуться з агресією, - згадує дівчина. - Кожен може щось змінити і не потрібно залучати великі корпорації та компанії».

Кожна кав'ярня обирала, яким чином підтримати акцію та заохотити клієнтів до зменшення використання одноразових стаканчиків. «Хтось робив знижку, а інші - пригощали печивом, - розповідає вона. – Акція дозволить вінничанам задуматися над тим, що кожна річ, яку тримаємо в руках стає сміттям».

Як виявилося, багато маленьких кав'ярень змушені використовувати паперові горнятка, через застарілі санітарні норми. «Існуючі санітарні норми щодо використання багаторазового посуду (кераміка, скло та ін.) маленький заклад просто фізично не може їх виконати та змушений використовувати одноразовий посуд, - пояснила співласниця кав'ярні PicNic Тетяна Головко. - Ці вимоги були досить обґрунтованими для великої радянської їдальні, але неадекватні для дрібного підприємця: для використання кераміки та скла потрібно окреме приміщення, де митиметься посуд, а відповідно - це ще одна людина в штат».

Перегляд цих норм, їх послаблення та збільшення частки відповідальності закладу стали б великим кроком у напрямку екологічного споживання, говорить Тетяна Головко. «Мені дуже хотілося б не використовувати у кав'ярні одноразовий посуд і дана акція буде стимулом для того, аби все більше вінничан мали власні горнятка, - сподівається вона. - Сама ходжу лише з власним горнятком і розповідаю дівчатам-баристам, чому паперові стаканчики шкідливі».

Ініціатива Марії Ошовської одразу сподобалася і smm-менеджерці кав'ярні Дар'ї Горобець. «Це зручно, гігієнічно і не створює сміття, - говорить вона. - Раніше купувати каву у своє горнятко було таке "фріковство", а зараз є кав’ярні, де розділяють мої цінності».

За напій у своє горнятко у цій кав'ярні дають у подарунок печиво.

Проте, на жаль, не у всіх кав'ярнях бариста усвідомлені в тому, чому паперові горнятка шкідливі і майже ніде не переробляються. Наприклад, в кав'ярні "Americano" на проспекті Космонавтів, не знали, що паперові стаканчики виготовляються з додаванням пластику.

Дівчина також розповіла, що вінничани не часто просять каву у власні горнятка. Переважно це люди, котрі працюють поруч.

За напій у своє горнятко у цій кав'ярні дають в подарунок печиво.

У кав'ярні Bricks, за словами адміністраторки Анни, часто приходять люди зі своїми горнятками, а впродовж квітня ще й отримують за це знижку у розмірі 15%.

Марія Ошовська вірить, що розумне споживання стане звичним для вінничан, а людей із напоями у власних горнятках не сприйматимуть дивно.

Примітно, що два роки тому дівчина самостійно організувала у власній школі екологічний проект: разом із братом та незнайомою жінкою на ім'я Надія вони самостійно прибрали парк на Кумбарах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка