Вінниччина заміщує російський газ соломою та лозою

У Вінницькій області 135 бюджетних установ відмовились від російського газу та перейшли на солом’яні брикети, енергетичну лозу та відходи деревини.

Область майже виконала «альтернативний» план, згідно з яким у 2014 році від природного газу повинні були відмовитись 500 держкотелень в Україні, з яких 146 – на Вінниччині. Модернізація ще 11 запланованих котелень області нині триває. Загалом на масштабну заміну газового обладнання на твердопаливне було витрачено 49,8 млн гривень, з яких 14 млн – кошти держбюджету, повідомляє vindaily.info.

Нині освітні та медичні заклади, соціальні та адміністративні установи Вінницької області обігріваються брикетами з соломи, які виготовляє нещодавно збудований у області завод. У твердопаливних котлах також спалюють скороспілу вербу, вирощуванням якої займається комунальне підприємство "Вінницяагроліс", та відходи лісопиляння.


Окремі навчальні та медичні заклади Мурованокуриловецького, Піщанського та Погребищенського районів області максимально використовують електричні котли у нічний час, коли тарифи на електроенергію значно менші. 

Економія, в результаті якої тільки у грудні бюджетний сектор Вінниччини зменшив споживання природного газу на 1,3 млн кубометрів, сповна виправдала інвестиції у енергоощадність. За підрахунками спеціалістів, забезпечивши 146 бюджетних котелень твердопаливним устаткуванням, область зменшить використання газу на 7 млн кубометрів, а бюджетні витрати на теплозабезпечення - на 40 млн гривень. 

На Вінниччині не збираються зупинятися на досягнутому. Так, обласний центр поставив перед собою досить амбітну ціль – отримати у 2015 році європейську енергетичну нагороду. Наразі Вінниця планує збудувати твердопаливну котельню на вулиці Баженова.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: