Вінничанин виробляє утеплювач для будинків з газет та паперових відходів

Руслан Тарадайко з Вінниці запустив виробництво еко-вати для утеплення будинків з газет та паперових відходів.

Оскільки головним інгредієнтом утеплювача є целлюлоза, цех розташували на території великої друкарні по вулиці Чехова, передає vinnitsa.info.

«Еко-вата, яка не підтримує горіння та розповсюдження вогню і значно поліпшує захист будівлі під час виникнення пожежі, давно популярна у країнах Заходу, - говорить підприємець. – Найбільше целюлози, яку в Україні не виробляють, міститься у газетному папері, у нашому випадку - це відпрацьовані газети або відходи газетного виробництва».

При виготовленні ековати використовується газетний папір з поліграфії, додаються високоякісні антисептики, нелетучі антипірени, які не мають неприємного запаху, знижують рівень горючості, захищають від впливу грибкових мікроорганізмів і попереджають розвиток бактерій, пояснює Руслан Тарадайко. «Борна кислота, відома як безпечний засіб у боротьбі з гризунами та комахами, також має антисептичну дію», - розповідає підприємець.

Руслан Тарадайко почав реалізувати проект у березні 2018 року. «Для запуску виробництва на повну потужність потрібно близько 700 тисяч гривень, - розповідає він. – Грант у розмірі 100 тисяч гривень отримали на обласному конкурсі стартапів, який організовувала Вінницька ОДА, - кошти витратимо на купівлю обладнання для пневматичної укладки еко-вати, яка дозволить створити мобільну пересувну станцію - комплекс на колесах буде повністю автономним: забезпечуватиме себе і світлом, і водою, і сировиною».

Завдяки реалізації проекту вдалося працевлаштувати чотири людини, розповідає підприємець. «У майбутньому, коли послуга матиме більшу популярність, число робітників збільшиться, - планує Руслан Тарадайко. – Працівники вивчають технологію і проходять навчання».

Сьогодні Руслан Тарадайко утеплює ековатою власного виробництва приміщеннях свого підприємства. 

«Укладання утеплювача має певні особливості: ми не можемо стелити еко-вату просто на стіну, тому спочатку робимо каркас, до спеціальної установки висипаємо суху спресовану речовину, яка розрихлюється і тоді під дією тиску видувається на змочений водою фасад, - розповідає він. - Це ідеальний варіант для приватних садиб: у селах раніше не утеплювали дахи, через які втрачається 25% тепла».

Утеплення ековатою безпечне і якісне, зазначає Руслан Тарадайко. «Ековату можна повторно використовувати, наприклад, після проведення перепланування будинку, - зауважує він. – Вартість такого утеплення залежить від товщини шару, який задувають на поверхню і обходиться  у порівнянні з іншими утеплювачами недорого і надійніше».

Сьогодні підприємство Руслана Тарадайко дозволяє виробляти 25-30 тонн екологічного утеплювача. За словами вінничанина, з часом потужність виробництва збільшать. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка