Винахід корейських вчених подвоїть запас ходу електромобілів

Комбінація доступних матеріалів і простих технологій дозволила створити композит, який збільшив ємність акумуляторів вчетверо. Це подвоїть пробіг електромобілів, дозволить їм заряджатися на 80% всього за 5 хвилин і в рази збільшить ємність всіх систем зберігання енергії, передає Хайтек.

Завдяки простоті рішення корейських вчених, його комерційне впровадження може бути стрімким. У більшості сучасних електромобілів встановлені акумулятори з графітовим анодом. На думку експертів, заміна графіту на кремній могла б збільшити ємність батарей і значно збільшити запас ходу електрокарів. Однак у кремнієвих анодів є серйозна проблема – нестабільність. Після декількох циклів зарядки і розрядки їх ємність значно знижується.

Вчені запропонували кілька способів збільшити стабільність кремнію, але всі вони занадто складні і дорогі для комерційного застосування. Свій підхід до вирішення проблеми представили вчені з Корейського інституту передових технологій.

Команда звернулася до звичних в побуті речовин – воді, олії та крохмалю. Дослідники розчинили кремній в олії і крохмаль у воді, а потім змішали їх між собою. Після термічної обробки суміші у них вийшов міцний вуглецево-кремнієвий композит.

Експерименти показали, що композитний анод має вчетверо більшу ємність, ніж графітовий аналог – 1530 мА*г/г проти 360 мА*г/г. При цьому вона залишається стабільною протягом 500 циклів. Більш того, новий матеріал дозволить акумулятору заряджатися на 80% всього за п'ять хвилин.

За словами авторів, простота процесів і доступність використаних матеріалів дозволять комерціалізувати технологію і почати масове виробництво в найкоротші терміни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: