Викиди парникових газів знищать частину екосистем світового океану вже через 10 років

Викликані викидами парникових газів температурні зміни можуть знищити екосистеми у тропічних океанах ще до 2030 року.

Про це йдеться у опублікованому журналом Nature дослідженні, автори якого проаналізували, як підвищення температури позначиться на 30 тисячах видів птахів, ссавців, рептилій і риб, передає Хайтек+

Ніколи за всю історію людства Земля не нагрівалася так швидко і так нерівномірно, як в останні роки. Якщо поточний рівень емісій вуглецю збережеться, середня температура планети підвищиться на чотири градуси Цельсія до 2100 року.

Дослідники з Британії, Сполучених Штатів та Південної Африки вивчили кліматичні дані протягом 150 років і порівняли їх з поширенням понад 30000 видів птахів, ссавців, рептилій та риб. Потім вони розділили земну кулю на сегменти по 100 кв. км і змоделювали температурні зміни і ефекти, які впливатимуть на фауну кожного з регіонів.

За словами дослідників, якщо рівень викидів СО2 залишиться колишнім, до 73% видів відчують вплив безпрецедентного потепління з потенційно катастрофічними наслідками для популяції.

Популяція тварин почне стрімко зменшуватися, як тільки вид досягне температурного горизонту - рівня, до якого еволюція їх не пристосувала. І це буде не рівномірне і поступове скорочення, а серія різких скорочень, які відбуватимуться у різних регіонах у різний час.

Дослідники прогнозують, що у тропічних океанах такі серйозні температурні зміни почнуться ще до 2030. Феномени на зразок знебарвлення великого Бар'єрного рифу вказує на те, що процес вже почався і пошириться на більш високі широти до 2050 року.

Збільшення ділянок екстремально теплої води, на кшталт "пузиря", що сформувався у 2013 на заході Тихого океану, завдає серйозної шкоди морським екосистемам. Якщо людство не зупинить глобальне потепління, подібні спустошливі явища стануть більш частими, масштабними і інтенсивними, попереджають дослідники.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка