Відтепер всі будівлі у держвласності підлягатимуть обов’язковій енергетичній сертифікації

Доцільно кожному дбайливому господарю та власнику будівлі знати про нові вимоги до ефективності будівель, про котрі вказується в повідомленні прес-служби Мінрегіону. Йдеться про Законопроект «Про енергетичну ефективність будівель», котрий вводить вимоги обов’язкової сертифікації будівель, котрі належать до державної власності. Крім цього, слід звернути увагу на цей документ і тим, хто буде продавати будинки або передавати їх в оренду. Цим законопроектом Україна підтверджує європейську практику відслідковування та покращення енергоефективності будівель.

Вже 7 років в Україні розроблені та діють норми, котрі ввели енергетичний паспорт будівлі. Цей документ є обов’язковим проектним документом для нового будівництва, а також для будівель, котрі підлягають реконструкції та капітальному ремонту. 

Енергетичний сертифікат будівлі містить дані про характеристику енергетичних показників будинку. Для існуючих будівель немає вимог оформляти такий сертифікат. Але існують винятки, як це заведено і в Європі. Для того, щоб новий власник або орендар мали об’єктивну інформацію про витрати на енергоутримання будинку, потрібно передавати чи продавати цей будинок з оформленим сертифікатом.

Читайте також: Утепли вікно - збережи життя українському солдату

Згідно європейської Директиви 2010/31, державні будівлі повинні бути зразком енергоефективності, і тому будівлі державної власності підлягають обов’язковій сертифікації. Ця норма вводиться і в українське законодавство.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка