Відтепер полякам заборонено продавати неутеплені будинки

Європейське законодавство передбачає цілий ряд положень із зменшення споживання енергії для потреб житла, котрими повинні керуватися всі держави-учасники Європейського Союзу.
 
Кілька днів тому Сейм Польщі прийняв постанову про енергетичні характеристики будинків (енергетичні паспорти). Всі новобудови повинні будуть відповідати європейським нормам споживання енергії. В громадських будівлях необхідно впровадити такі стандарти споживання з 2018 року.

На майбутнє передбачено, що всі старі будинки не можна буде продати або здати в оренду без проведеного енергоаудиторського обстеження та оформленого енергетичного паспорта. Це дає можливість отримати достовірну інформацію про фактичні тепловтрати в будинку і прийняти кваліфіковане рішення для доцільності термомодернізації, за рахунок чого зменшується споживання енергії в будинку.
 
Прийнято рішення про регулярні перевірки котлів в приватних будинках. Під таку перевірку попадають власники котлів від 20 кВт (пропозиції були – від 30 до 100 кВт) і це буде вимагати певних коштів від власників. Цей пункт прийнято послами під тиском Міністерства Закордонних Справ, хоча воно не займається енергоефективністю. 

Польща два роки знаходиться під тиском комісії ЄС, котра вимагає дотриматися впровадження норм енергоефективності. Виникла загроза щомісячних штрафів у розмірі біля 100 тис. євро через те, що на початку липня справу про недотримання Польщею положень передали до Трибуналу Справедливості. І тому прийнято спільне рішення, за котре проголосувало 274 посла, а проти було 169. Міністерство Закордонних Справ забезпечує таким способом реалізацію європейської програми енергоефективності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка