Відразу сім енергоблоків АЕС в Україні можуть припинити роботу в 2017 році

Без власного сховища для відпрацьованого ядерного палива відразу сім енергоблоків на українських АЕС можуть припинити роботу в 2017 році. 

Справа в тому, що наразі з чотирьох українських АЕС три - Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська - вивозять відпрацьоване паливо в Росію, а Запорізька АЕС вже майже 15 років зберігає його в пристанційному сховищі. Експерти відзначають, що 9 атомних блоків з 15 залежать від Росії, а це досить критична залежність, повідомляє видання «Капітал»

Ще у 2013 році закінчився термін дії 20-річного договору, згідно з яким Україна вивозила відпрацьоване ядерне паливо на зберігання в РФ. Термін продовжили до 2016 року, однак вартість угоди зросла до $160 млн на рік (зі $120 млн).
 
Вже в наступному році термін дії договору знову припиниться, і експерти досить занепокоєні перспективою майбутнього атомної енергетики України. Вони зауважують, в разі різкого припинення вивозу ядерних відходів вже в 2017 році «дефіцит вільних комірок в басейнах витримки може призвести до зупинки роботи семи енергоблоків ВВЕР-1000 (три блоки на Південноукраїнській АЕС, по два блоки на РАЕС і ХАЕС)».

Варто зауважити, що договір про спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива під Києвом було підписано більше десяти років тому. Але він досі не реалізований.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка