Відновлювана енергія стане основним джерелом електроенерегії у Великобританії до 2020 року

Британська аналітична компанія EnAppSys днями опублікувала свій щорічний огляд ринку і прогноз, в якому викладено показники електроенергетичного сектору Великобританії на 2018 рік, пише CleanTechnica. Вугільні і газові електростанції виробили в цілому 130,9 ТВт-год. електроенергії, а відновлювані джерела – 95,9 ТВт-год. У секторі відновлюваної енергетики Великобританії також спостерігалося зростання рівня генерації на 12,7 ТВт-год (15,2%) в 2018 році. Головним висновком з огляду ринку EnAppSys було те, що вироблення електроенергії з відновлюваних джерел досягне 121,3 ТВт-год до 2020 року, в той час як виробництво з викопного палива впаде до 105,6 ТВт-год. Фахівці підтверджують, що «зелені» джерела генеруватимуть все більше електроенергії в найближчі роки, а провідну роль відіграватимуть вітрові електростанції.

«Відновлювальні джерела енергії минулого року забезпечили третину електроенергії в Великобританії, і половина була вироблена тільки вітром. Озираючись назад, 2017 рік був першим роком, коли низьковуглецеві джерела (відновлювані джерела енергії плюс ядерні) генерували більше електроенергії у Великобританії, ніж викопне паливо, забезпечуючи 50,1% енергії. Цього року у Великобританії розпочато роботу над морськими вітровими проектами, які після завершення додадуть 6,1 ГВт до поточних морських вітрових потужностей в 7,9 ГВт – отже зростання становитиме 77% на початок 2020-х років. До 2030 року є потенціал для досягнення 30 ГВт офшорного вітру, який покриватиме третину потреб Великобританії в електроенергії».

Крім того, у Великобританії стрімко розвивають проекти зі зберігання енергії. Збільшення вироблення електроенергії з відновлюваних джерел у 2018 році було значною мірою пов'язано з підвищенням рівня вітроенергетики, так як протягом року було запущено велику кількість морських вітроелектростанцій. Вартість морського вітру також продовжує падати і буде стимулювати подальший розвиток галузі. Таким чином, енергія вітру стане основним джерелом виробництва відновлюваної енергії, склавши 55%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка