Відновлювальна енергетика тріумфує в Німеччині

В 2014 році вперше в історії Німеччини відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) були найбільшими виробниками енергії. Збільшилося значення бурого вугілля, спало значення газу. Німці можуть тішитися тим, що зниження емісії парникових газів стало найнижчим в період з 2009 року.

За даними берлінського аналітичного центру Agora Energiewende частка ВДЕ в загальному енергетичному балансі склала 25,8%. Протягом року отримано ріст на 2%. Друге місце займають електростанції, які використовують буре вугілля. Їхній рівень – 25,6%. Виробництво електроенергії на кам’яному вугіллі складає 18%, атомна електрогенерація – 15,9%, газова – 9,6%. 
 
11.jpg

Хоча загальний рівень ВДЕ є найвищим в історії, але окремі сегменти цього напрямку спрацювали неоднаково. Найбільшу частку у виробництві електроенергії мають вітрогенератори - 8,6%. Майже такий же рівень має виробництво електроенергії з біомаси – 8%. Сонячні електростанції згенерували 5,8%, а гідростанції 3,4% електроенергії від загального виробництва.

12.jpg

Аналітики відмітили спад частки газу з 10,7% у 2013 році до 9,6% у 2014 році. Це не викликає подиву, адже поставки газу мають великі політичні ризики. З іншого боку, газ є дуже дорогим паливом для генерування електроенергії. А виробництво електроенергії з ВДЕ має сталу підтримку.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка