Відходи кукурудзи можна використовувати для очищення води – вчені

Відходи кукурудзи — стебла, листя, лушпиння і качани — малопридатні для комерційного або промислового використання. Вчені пропонують створювати з них «активоване вугілля» для очищення води, інформує НВ.

Кукурудза займає третє місце за площею посівів в Україні. Однак більша частина врожаю, відома як кукурудзяна солома, в результаті утилізується або спалюється.

Кандіс Леслі Абдул-Азіз, доцент кафедри хімічної та екологічної інженерії в Каліфорнійському університеті керує лабораторією, яка присвячена поверненню в економіку різних продуктів, які зазвичай просто викидаються та забруднюють планету — наприклад, пластик або рослинні відходи.

Вчені виявили, що відходи врожаю кукурудзи можна використовувати як чудовий фільтр для очищення води. Дослідники і раніше використовували їх як фільтр, але для підготовки матеріалу використовували більш тривалий процес повільного піролізу.

Нове біовугілля створюється набагато швидше завдяки гідротермальній карбонізації — обробці кукурудзяної соломи гарячим струменем води під великим тиском. У такий спосіб фільтр стає більшим і має більші пори, що збільшує очищення води до 98%.

«Як інженери, ми повинні очолити розробку підходів, які перетворять відходи в цінні матеріали, паливо та хімічні речовини, які створять їм нову цінність і усунуть шкоду навколишньому середовищу, що наноситься сьогоднішньою моделлю «взяти-використати-утилізувати». Це може ще більше знизити нашу залежність від викопного палива», — коментує результати дослідження Абдул-Азіз.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка