Vestas зобов’язалася виробляти безвідходні вітрові турбіни

До 2040 року компанія Vestas має намір виробляти безвідходні вітрові турбіни, збільшуючи переробність лопатей, концентраторів і гондол та враховуючи всі аспекти життєвого циклу турбіни.

Таке рішення покликане значно пом'якшити вплив вітроенергетичного виробництва на навколишнє середовище, передає energosmi

Один з найбільших виробників вітрогенераторів у світі має намір досягнути поставленої мети шляхом впровадження нової стратегії управління відходами та впровадження циклічного підходу до економіки на різних етапах ланцюжка створення їх вартості: проектування, виробництва, технічного обслуговування та закінчення терміну служби.

Сьогодні вітрові турбіни компанії у середньому переробляються на 85%. Однак лопаті і концентратори турбін наразі містять матеріали непридатні для вторинної переробки. Аби пришвидшити рециркуляцію лопатей, концентраторів і гондол, Vestas розгляне всі аспекти життєвого циклу турбіни. В якості першого кроку будуть введені інкрементні цільові показники для концентраторів і лопатей, починаючи з нинішніх 44% нафтових до 50% до 2025 року і до 55% до 2030 року.

Нова стратегія включатиме в себе заходи з оптимізації стійкості на таких заводах, як Vestas в Daimiel (Ciudad Rea~nl), який в даний час виробляє V150, одну з найбільших лопатей у світі з довжиною 73 метрів.

"У найближчі роки виробництво лопатей буде у центрі уваги нашої стратегії нульового залишку, - підкреслює директор заводу Vestas Роберто Майріньо. - Ми раді бути частиною переходу до ощадливого ставлення до навколишнього середовища".

Vestas шукатиме нові оптимальні технології переробки композитних матеріалів, з яких виготовляються лопасті, зокрема, скловолокна та пластикових деталей. Компанія також впровадить новий процес демонтажу лопатей, допомагаючи своїм клієнтам скоротити відходи, що відправляються на звалище.

Скорочення відходів має першорядне значення для забезпечення кращого світу для майбутніх поколінь, підкреслює Андерс Ведель, виконавчий віце-президент Vestas Power Solutions, додаючи, що очолити енергетичний перехід можна лише ставши прикладом для інших.

На вітровому ринку, який зростатиме у середньому на 3% у рік у наступному десятилітті, не припустимі консервативні підходи, погоджується виконуючий обов'язки головного операційного директора Vestas Томмі Рахбек Нільсен. "Як найбільший у світі постачальник енергії вітру Vestas несе відповідальність за видалення відходів зі свого ланцюжка створення вартості», - каже він.

За оцінками експертів, до 2050 року у світі може накопичитися 43 млн тонн відходів, що утворюються при використанні вітряних лопатей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: