Vestas розробила технологію переробки і повторного використання лопатей вітряних турбін

Vestas перероблятиме і повторно використовуватиме термореактивні композити — матеріали, з яких виготовляють лопаті вітряних турбін.

Нову технологію один з найбільших і старіших у світі виробників вітрогенераторів розробив спільно з групою організацій у рамках нової ініціативи CETEC (Circular Economy for Thermosets Epoxy Composites – «Економіка замкнутого циклу для термореактивних епоксидних композитів»), передає elektrovesti.net

Процес переробки складається з двох етапів: спочатку термореактивні композити розбираються на волокно і епоксидну смолу, а потім завдяки новому хімічному процесу епоксидна смола додатково розділяється на основні компоненти, аналогічні вихідним матеріалам. Ці матеріали потім можуть бути повторно використані при виробництві нових лопатей вітроустановок.


На даний момент композити утилізують, використовуючи у виробництві цементу. Це не найстійкіший шлях.

Протягом трьох років CETEC має намір представити готове до промислового впровадження рішення, засноване на комерціалізації нової технології замкнутого циклу.

CETEC, який прагне закрити прогалину у переробці і зробити значний крок вперед в усуненні відходів вітроенергетичної галузі, частково фінансується інноваційним фондом Данії (IFD). До ініціативи, яку очолює Vestas, також долучилися Olin, провідний світовий виробник епоксидної смоли, датський технологічний інститут (DTI) і Орхуський університет.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка