Верховна Рада прийняла за основу законопроекти, що спрощують ввезення електромобілів

21 травня на черговому засідання депутати Верховної Ради прийняли одразу два законопроекти, що спрощують ввезення електромобілів в Україну. Зокрема, перший законопроект на 5 років звільняє імпортерів електромобілів від ПДВ і акцизів на ввезення, другий - скасовує ввізне мито на електромобілі. Поки що законопроекти прийняті лише в першому читанні, повідомляє онлайн-видання AIN.UA.

Звільнення від ПДВ та акцизів 

Спочатку 245 депутатів проголосували за законопроект про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування ввезення та постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами №1912

«Основним завданням законопроекту є зменшення податкового навантаження на імпорт транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, що дозволить знизити їх вартість до 20% і створити належну інфраструктуру для їх використання», - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроект передбачає тимчасове, до 1 січня 2020 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України та поставки на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (доповнивши підрозділи 2 і 5 розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України відповідними пунктами).

Скасування ввізного мита на електромобілі

Наступний прийнятий законопроект №1674 про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» передбачає скасування ввізного мита на електромобілі. Рішення прийнято з другої спроби 242 голосами.

Законопроектом пропонується внести зміни до Митного тарифу України і встановити нульові ставки ввізного мита на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами: тролейбуси; велосипеди; транспортні засоби для перевезення високорадіоактивних речовин; транспортні засоби, оснащені електричними двигунами; електричні транспортні засоби, які використовуються на складах, заводах, портах, аеропортах.

Депутати пояснюють, що законопроекти розроблені з метою збільшення попиту на електромобілі серед населення, зниження рівня споживання палива, поліпшення екологічної ситуації в країні та імплементації європейських правових норм в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка