Верховна Рада попередньо схвалила виробництво біометану

Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до закону «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану. Документ визначає поняття біометану, механізм верифікації його походження та запроваджує гарантії виробникам, а також передбачає створення Національного реєстру біометану, пише Суспільне.

Гарантії будуть надаватися тим виробникам, які щомісячно вноситимуть до реєстру запис про обсяг біометану, що поданий ним до газотранспортної або газорозподільної системи. Порядок ведення Нацреєстру затверджуватиме Кабінет міністрів.

Згідно з дослідженнями Біоенергетичної асоціації економічний потенціал виробництва біогазу/біометану в Україні з використанням технології зброджування оцінювався в 2018 в 6,8 млрд м3 метану, а у 2050 році потенціал виробництва може зрости до 17 млрд м3. При цьому газотранспортна система країни пов'язана з міжнародною, що потенційно забезпечує можливість фізичної або віртуальної доставки біометану та інших відновлюваних газів до Західної Європи.

«Використання біометану як моторного палива надасть можливість сільськогосподарським виробникам отримати джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва», — зазначено у документі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка