Великобританія планує закрити всі вугільні електростанції до 2025 року

До 2023 року у Великобританії планують суттєво обмежити використання вугільних електростанцій та повністю відмовитись від них у 2025 році. Про це під час своєї промови з викладенням майбутнього напрямку енергетичної політики країни заявила державний секретар Великобританії з енергетики та зміни клімату Ембер Радд, повідомляє BBC.com

«Великобританія не може покладатися на 50-річні вугільні електростанції для своєї розвиненої економіки», - сказала Радд, виступаючи в Лондоні перед Інститутом цивільних інженерів. «Ми повинні побудувати нову енергетичну інфраструктуру, придатну для 21-го століття».


Радд заявила, що навіть з величезним зростанням сектора поновлюваних джерел енергії, Великобританія досі не зменшує свою залежність від вугілля. Вона зазначила, що близько 21% електроенергії у Великобританії як і раніше виробляється спалюючи вугілля. Більше того, частка виробленої з вугілля електроенергії в 2014 році була навіть вище, ніж у 1999 році.

До одного з найбільш перспективних заходів щодо зменшення шкідливих викидів Ембер Радд віднесла заміну вугільних електростанцій на газові. 

Хоча варто підкреслити, що секретар з енергетики та зміни клімату не відкидає можливість «відновлення довіри» до вугільних електростанцій. Статися це може лише в тому випадку, якщо до 2025 року усі вугільні станції країни встановлять сучасне та ефективне обладнання уловлювання, зберігання і переробки вуглецю. Проте ймовірність такого кроку дуже мізерна. Принаймні на сьогоднішній день було досягнуто незначний прогрес у розробці таких технологій. 

Великобританія в даний час імпортує близько половини своїх потреб у природному газі, але деякі розрахунки показують, що імпорт газу може зрости до 75% до 2030 року.

Уряд Великобританії в майбутньому буде спиратися у своїй енергетичній політиці не тільки на газові електростанції, але і на атомну енергетику. «Наша нова атомна електростанція Хінклі-Пойнт З планує почати генерацію електроенергії з середини 2020-х років», сказала Радд.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка