Велодоріжка із сонячних батарей – багатообіцяюча перспектива чи зайва інвестиція?

Минув рік з того часу, як у нідерландському місті Кромені встановили інноваційну «сонячну» доріжку. Весь цей час дизайнери SolaRoad слідкували за показниками своєї розробки. Адже важливо зрозуміти, чи можна розраховувати на такий проект у перспективі. Останні заміри показали – можна. 

За минулий рік проект виробив 70 кіловат-годин на квадратний метр, цього достатньо для живлення близько трьох будинків, повідомляє ресурс Тreehugger.com

Більш 9800 кВт-год енергії було вироблено за допомогою «сонячної» велодоріжки - простору, який ще рік назад не виробляв ні кіловата енергії. Однак, вартість проекту оцінюється в $ 3,7 млн. 

Звичайно, що встановити сонячні панелі, приміром, на даху будинку на сьогоднішній день вийде набагато дешевше. Більше того, SolaRoad підрахували, що їх перша «сонячна» доріжка окупиться протягом 15 років. Але з іншого боку, за цей час «зелені» технології мають значно прогресувати. Тому з кожною новою доріжкою час повернення від неї інвестицій має скорочуватись. 

Наразі SolaRoad показали ефективність та життєздатність свого проекту. Співробітники компанії сподіваються на подальший успіх ініціативи. Та впевнені, що з часом їх ідею підхоплять у інших містах та країнах світу. 

Команда SolaRoad вже почала розробку нових і вдосконалених покриттів для сонячних панелей.

Нагадаємо, що унікальна велодоріжка, протяжністю 70 метрів, складається з бетонних блоків розміром 2,5 × 3,5 метра. На лицьовій стороні блоків під загартованим склом товщиною 1 см розташовані сонячні панелі. Згідно з проектом, вироблена за допомогою такої доріжки енергія направляється до міської мережі. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка