Вчені знайшли новий спосіб отримання питної води із повітря

Нестача води в посушливих районах заставляє шукати способи добування життєдатної рідини. Для цього не обов’язково задіювати складні технологічні процеси, а можна скористатися існуючим досвідом, внісши деякі суттєві корективи. Простим способом є застосування площинних екранів, на яких конденсується вода, яку збирають для користування.

Є системи збору води з повітря, які складаються з вертикальної стіни, виготовленої з поліолефінових волокон. Такі сітки дешеві, але непродуктивні – здатні отримувати з туману не більше 2% вологи. Нова система з нержавіючої сітки може розв’язати проблему нестачі прісної води у багатьох посушливих регіонах.
 
Новий пристрій, який збирає питну воду з повітря, розробили вчені з Массачусетського технологічного інституту в співпраці з колегами з Чилі. Їхня установка здатна витягати з туману до 10% вологи.

Для успішної роботи системи знайшли співвідношення розмірів сітки та інших елементів, щоб спочатку на сітці максимально зупиняти вологу з повітря, а потім відводити її до збірника. Тут відбувається боротьба між вітром, який може здути конденсовані крапельки, і силою притягання води до нової конструкції. Нержавіючі нитки, з яких зроблена сітка, всього в 2-3 рази товстіші за розмір людського волосся. Крім цього, на систему нанесене спеціальне покриття, яке дозволяє крапелькам  швидко ковзати і потрапляти через жолоб до приймача води.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка