Вчені знайшли дешевий спосіб переробки літій-іонних акумуляторів за допомогою апельсинової кірки

Група хіміків з Франції та Сінгапуру розробила порівняно дешеву технологію переробки літій-іонних акумуляторів за допомогою лимонної кислоти і відновника з екстракту апельсинової шкірки.

Про це йдеться у матеріалі опублікованому у журналі Environmental Science & Technology, передає inline.ru

Запропонований дослідниками спосіб передбачає використання лимонної кислоти, а в якості відновника вчені використовували екстракт апельсинової шкірки, відновлювальні властивості якої добре відомі, але не до кінця вивчені. В ході випробувань на батареях хіміки переробляли старі літій-іонні акумулятори з напругою одиничного елемента від 3,1 до 3,4 вольта, попередньо повністю їх розрядивши.

В результаті дослідники змогли витягти з акумуляторів 98,9% кобальту, 72,5% літію, 98,2% нікелю і 99,8% марганцю. Таким чином, за винятком літію всі показники виявилися вище у порівнянні з використанням в якості відновника перекису водню.

Отриманий в результаті переробки оксид кобальту хіміки змішали з карбонатом літію і прожарили при температурі 850 градусів Цельсія, щоб отримати змішаний оксид літію кобальту, з якого після цього вдалося виготовити катоди для нових літій-іонних акумуляторів. Всі побічні продукти процесу виявилися нетоксичними.

«Дешевого, екологічного та безпечного способу виділення металів з літій-іонних акумуляторів наразі немає, - зауважують розробники. – На даний момент метали можна було відновлювати трьома способами: «пірометалургійним»: тривалим нагріванням до температури 500 градусів Цельсія і вище, яке вимагає великих витрат енергії, другий - з використанням сильних неорганічних кислот у поєднанні з відновником, у якості якого використовується перекис водню: цей процес протікає при більш низькій температурі, але в результаті утворюється багато шкідливих побічних продуктів, включаючи оксиди сірки та азоту, а також газоподібний хлор, третій - за допомогою слабких неорганічних кислот: спосіб відрізняється низькою ефективністю для промислового застосування».

Про терміни і перспективи промислового впровадження нової методики переробки батарей не повідомляється.

Зараз в Євросоюзі переробляється лише 5% старих літій-іонних батарей, хоча з них можна отримувати цінні метали: літій, кобальт, марганець і нікель.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка