Вчені збільшили ефективність сонячних панелей на 125%

Група вчених з Великобританії, Португалії та Бразилії змогла збільшити ефективність роботи сонячних панелей на 125%.

Для цього міжнародна команда дослідників змоделювала ідеальне розташування структур всередині пристроїв, передає hightech

Вчені виявили, що зміни позиції малюнка решітки у конструкції сонячних панелей можуть збільшити струм, що генерується кристалічним кремнієм (c-Si), на 125%. Це перший випадок, коли мінімальні маніпуляції дослідників принесли значне збільшення ефективності пристрою.

«Замість впровадження нових структурних конструкцій, заснованих на природних текстурах або обчислювальних алгоритмах, ми зосередилися на теоретичних розрахунках того, що може оптимізувати схему розсіювання і дифракції сонячного світла, - пояснили вчені. - Моделювання показало, що лінії решітки, розташовані у простій періодичній, квазіслучайной структурі, оптимізують роботу "фотонної області" сонячної панелі: області всередині фотонної структури, в якій в одновимірному порядку розташований основний дифракційний елемент».

В експерименті команда змоделювала продуктивність фотонної області у вигляді візерункової шахової дошки, виконаної з кристалічної кремнієвої плити товщиною всього 1 мікрометр (у кілька разів тонше, ніж павутина шовку), і порівняла її з іншими видами конструкцій сонячних панелей, у тому числі з плоским елементом, вертикальними лініями решітки, схрещеними лініями та іншими.


Результати показали, що шахівниця з довільним розташуванням її повторюваних елементів генерує більший струм, ніж будь-який з інших елементів. Ефективність панелі зросла на 125% у порівнянні з аналогами без гратчастої конструкції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка