Вчені виявили в організмі людини 9 видів пластику

Австрійські вчені виявили дев'ять видів пластику розміром від 50 до 500 мікрометрів у організмах людей з різних континентів, які пили воду з пластикових пляшок та вживали продукти з пластикових упаковок.

Про це йдеться у результатах, опублікованих Медичним університетом Відня і австрійським федеральним відомством з питань захисту довкілля у вівторок, 23 жовтня, передає dw.com

Вчені дослідили кал восьми людей віком від 33 до 65 років, які проживають у Великобританії, Фінляндії, Італії, Японії, Нідерландів, Польші, Росії та Австрії, і виявили часточки мікропластику в усіх пробах. Впродовж тижня учасники експерименту, які не знали одне одного, вели щоденники харчування. Вони вживали їжу, упаковану в пластик, пили напої з пластикових пляшок. Кілька учасників вживали рибу або морепродукти, жоден з них не був суворим вегетаріанцем.

У кожному із зразків аналізів калу учасників були знайдені сотні частинок мікропластику, але найбільше дослідників вразило його розмаїття - було виявлено 9 видів пластика: найбільш поширені поліпролілен та поліетилентерефталат. 
"У нашій лабораторії ми виявили дев'ять різних видів пластику розміром від 50 до 500 мікрометрів, для порівняння - товщина людської волосини від 17 до 181 мікрометрів, - розповідає Беттіна Лібманн (Bettina Liebmann), експертка австрійського відомства із питань довкілля. – Тема мікропластику у людському організмі наразі малодосліджена".
Вченим не вдалося науково підтвердити наявність зв'язку між споживанням певних продуктів та появою мікропластику в організмі через малу кількість учасників наукового експерименту, який покликаний був стати підготовчим етапом до більш ґрунтовного дослідження.

За словами професора Філіпа Швабла, пластик вже забруднює наші організми. 
«Найменші частинки можуть проникати у печінку, кровоносну та лімфатичну системи, - говорить він. – Ми довели, що пластик присутній в людських організмах і тепер мусимо дослідити, як він впливає на наше здоров’я».
За словами Луїса Еджа з Greenpeace Великобританії, проблема із пластиком повністю неконтрольована. «Уряди країн мусять масово скоротити використання пластика та запровадити збір та правильну переробку пластика, який неможливо уникнути у використанні», - вважає він.

Мікропластик потрапляє у довкілля з автомобільних шин, відходів будівництва, косметики і багатьох інших джерел. Масштабне дослідження показало, що в Німеччині щороку потрапляє у навколишнє середовище близько 300 тисяч тонн первинного мікропластику.

Німецьке міністерство освіти та наукових досліджень з метою вивчення теми пластику створило велику програму, що складається із 18 проектів із залученням близько сотні партнерів зі сфер науки та економіки, з громадських об'єднань та місцевих органів влади.

У березні поточного року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила, що на даний час немає доказів впливу на здоров'я людини мікропластику у воді з пляшок. Перед тим результати міжнародного дослідження, опублікованого Orb Media (громадською журналістською мережею з центром у Вашингтоні) спільно з Deutsche Welle, показали, що бутильована питна вода забруднюється мікропластиком від самих пляшок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка