Вчені виявили комах, які можуть «утилізувати» пінопласт всього за 24 години

Забруднення довкілля пластиковим сміттям належить до однієї з найактуальніших проблем нашого суспільства споживання. Частки пластику вчені вже знаходили у організмах морських мешканців, птахів, у меду і навіть у харчовій солі. Щорічно тільки в океанах опиняється близько 8 мільйонів тонн пластику. Сьогодні досі відсутні методи рециклінгу багатьох сортів пластику, які мали б частково вирішити проблему. Можливо, у майбутньому переробляти пластикові відходи можна буде за допомогою комах.

Дослідники зі Стенфордського університету (Stanford University) у Каліфорнії виявили, що личинки борошняного хрущака здатні розщеплювати пінопласт, якому для цього звичайно потрібні мільйони років. 

«Наше дослідження показало, що хрущаки борошняні їдять пінопласт, і їхні внутрішні органи перетравлюють матеріал», - каже співавтор дослідження, інженер-еколог Вей-Мінь Ву (Wei-Min Wu).

Чи можливо просто перетворити глобальну проблему пластикових відходів на корм для личинок? Як мінімум зміна харчування личинок не впливає на їх здоров'я. У процесі дослідження одну популяцію хрущаків борошняних годували дрібними висівками, а іншу — різними сортами пластику. Згодом вчені не помітили різниці у станах личинок.

Личинки жука розщеплювали на СО2 різні полімери, які звичайно не підлягають біологічному розщепленню, протягом менш ніж 24 годин. За швидкість відповідають ферменти у травних секретах борошняних хробаків. «Ферменти вкрай цікаві. Тому що вони є інструментами, які розбивають «стіну» на маленькі шматки», - каже Крейг Кріддл (Craig Criddle), професор інженерії довкілля у Стенфорді. Чи можна колись синтезувати ці ферменти, вчені не повідомляють.

Вживання личинками пінопласту не впливатиме на баланс парникових газів у атмосфері, тому що і при звичайному годуванні хрущаки борошняні близько половини їжі перетворюють на СО2. Як припускають вчені, залишок, який личинки виділяють природним шляхом, можна навіть застосовувати як добрива.

Спочатку вчені мають намір продовжити дослідження борошняних хрущаків і зрозуміти окремі процеси. Потім вони планують зайнятися пошуком інших видів комах з аналогічними якостями у морській сфері. Відкриття американських вчених може лягти в основу розробки нової багатообіцяючої технології рециклінгу полімерів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка