Вчені створили модель визначення ефективного місця будівництва вітропарків

Команда вчених з Пенсільванії створила модель для визначення ефективного розташування вітряної електростанції і прогнозування добового вироблення нею електроенергії на конкретній території.

Розробка дозволить встановлювати вітрогенератори на ділянках з більш передбачуваними вітрами, передає hightech.fm.

"Зазвичай для будівництва вітряної електростанції шукають хорошу місцевість із середньою швидкістю вітру, яка буде не надто сильною, але і не надто слабкою, але постійною, - зазначає професор географії, метеорології та атмосферних наук  Гвідо Сервоне. - Ми знайшли більш точний і ефективний спосіб оцінки передбачуваності вітру в конкретних місцях завдяки «Аналоговому ансамблю»(AnEn), розробленому Національним центром атмосферних досліджень".

AnEn проводить аналіз помилок в прогнозах виробництва електроенергії вітряками по всій країні, пояснюють Гвідо Сервоне і Мехді Шахріарі. «Ансамбль» використовує історичний набір спостережень і прогнозів, які охоплюють принаймні кілька місяців, але переважно два роки, - пояснюють розробники. - AnEn забезпечує ймовірнісна модель прогнозу, в даному випадку наявного вітру для виробництва електроенергії на конкретній території".

"Ми помітили, що місця з більш високою середньою швидкістю вітру пов'язані з більшим ступенем невизначеності прогнозу, що збільшує складність прогнозування швидкості вітру в цих місцях", - повідомляють дослідники.

Використовуючи минулі прогнози від потенційних місць розміщення вітряків, будівельники зможуть вибирати місця можливо з більш низькими середніми швидкостями вітру, але зате з більш послідовними і передбачуваними вітрами, пояснюють розробники.

"Модель створює криву ймовірності для виробництва вітру, на підставі якої компанії зможуть приймати рішення з урахуванням відповідних ризиків, - кажуть вони. - Якщо модель свідчить, що ймовірність достатнього вітру для виробництва електроенергії становить близько 80%, як власники вітряних електростанцій, так і покупці електроенергії знають про ризик недостатнього вітру, а якщо ймовірність становить 20%, безсумнівно, обидва вирішать, що ризик буде занадто великий, щоб будувати вітряну станцію для виробництва електроенергії".

Модель не відповідає "так" або "ні " на питання: чи буде вітер, зауважують розробники. "Модель надзвичайно ефективна, - запевняють вони. - З огляду на поточний прогноз, вона шукає історичний прогноз, який відповідає і забезпечує фактичні швидкості і тривалість вітру, а знаючи швидкість вітру, можна обчислити обсяг виробленої електроенергії протягом певного часу".

Розроблена модель дозволяє отримати прогнозований добовий обсяг електроенергії виробленої вітрогенераторами на конкретній території, каже Гвідо Сервоне. "Постачальники електроенергії повинні знати, скільки енергії доступно на день вперед, у них мають бути надійні джерела без ризику блекаута, - каже  Гвідо Сервоне, який також є помічником директора Державного інституту кібернауки в Пенсільванії. - Вони також не хочуть купувати більше електроенергії на спотовому ринку, тому що покупки в той же день коштують дорожче".


Модель обчислювально ефективна, додає Гвідо Сервоне. «Ми могли б працювати безперервно на великій території без особливих проблем», - запевняє він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: